BRUMOV – MIKULOVICE 2:2 (0:2)

Mikulovice od 41. minuty vedly, o dvě minuty později zvýšily z diskutabilní penalty. „Nechci, aby to vypadalo, že si stěžujeme. Ale sudí ji pískl podle našeho názoru mimo pokutové území. Když jsme se dožadovali dvou penalt my, najednou rozhodoval jiným metrem,“ zlobil se člen představenstva klubu Marian Opat.

Už po zápase v Kravařích podalo vedení Brumova oficiální protest na řízení utkání. „Je zajímavé, že duel s Mikulovicemi pískal jako hlavní sudí pan Hes z Havířova, na něhož jsme podali stížnost. Je otázka, kdo nerozumí fotbalu, zda se jedná o neodbornost, nevědomost, nebo úmysl, ale v normálně fungující společnosti by to takhle fungovat nemělo,“ rozčiloval se Opat.

Brumov dohrával po hodině hry po druhé žluté kartě Kiačika za nepříznivého stavu v deseti. „Stáhl soupeře za dres, ovšem údajně ho podrazil. To ale říkejte dvě stě lidem, kteří zákrok viděli. Nazývejme věci pravými jmény a nebuďme alibisty,“ prosí.

O dvě minuty později Sucháček snížil a v 78. minutě vyrovnal Bartozel. „Vyloučení nám ale paradoxně pomohlo. Ostatní začali ještě více se rvát se o výsledek. Podle průběhu můžeme být rádi i za remízu. Rozdíl je ale v pohledu, proč jsme prohrávali,“ krčil rameny Marian Opat. „Nepotřebujeme žádnou umělou pomoc rozhodčích. Jen požadujeme, aby utkání pískali korektně na obě strany a vůbec si uvědomili, že nejde o život. Fotbal je přece hra, některým rozhodčím, funkcionářům a delegátům to ale nedochází,“ smutní .

Brumov: Vypušták – Dekleva, Kiačik, Sucháček, Naňák – Bartozel, Dornák, Školník, Juřica (76. Šindler), Zubo, Gábor (46. Zvoníček). Trenér: Mičega.