BRUMOV – BABICE 3:2 (0:2) na penalty

,,Utkání kola jsme začali dobře a v úvodních deseti minutách jsme si vytvořili dvě příležitosti. Bohužel uklidnějící branky jsme se nedočkali. Naopak hosté ve 13 .minutě po chybě naší stopérké dvojice po sólové akci Dudové poprvé skórovali. O sedm minut později už to bylo 0:2, když po dalším zaváhání naší defenzívy přidala druhý úspěch Slováckého celku Vančíková. Poté se hra odvíjela vesměs ve středu hřiště.

Těsně před přestávkou však mohla vstřelit kontaktní branku Škrabolová. Její chvíle ale přišla až na konci utkání. Po změně stran jsme se totiž výrazně zlepšili. Ve dvaapadesáté minutě Sochorová upravila stav na 1:2. Vyrovnat pak postupně mohly Bednářová, Kozubíková, Šandorová a Krahulová.

Z velkého tlaku jsme ale nic nevytěžili. Dočkali jsme se až v devadesáté minutě, kdy po faulu na Jelínkovou Adriana Škrabolová z trestného kopu srovnala skóre na 2:2. Rozhodující panaltu potom proměnila Krahulcová," popsal vývoj dlouho očekávaného duelu vůdce domácí lavičky Robin Sochora. Ten byl nakonec se ziskem dvou bodů spokojený.

,,V první pětačtyřicetiminutovce jsme se sice trápili. Jakmile jsme však ve druhé polovině střetnutí zlepšili pohyb a zvýšili bojovnost, partie o první příčku se začala naklánět na naši stranu," řekl po zápase Sochora.

,,V prvním poločase nám vycházela taktika postavená na zabezpečené obraně. Dařily se nám také rychlé protiútoky. Po zásluze jsme si vypracovali dvoubrankový náskok. A to nám ještě jeden gól ze sporného ofsajdu rozhodčí neuznal. Bohužel druhou půli hlavní rozhodčí Mejzlík nezvládl. Ten většinu faulů pískal proti nám. Proto jsme se pořádně nedostávali k balónu. Přesto mohly ze samostatných úniků ještě skórovat Tichá a Dudová," byl po důležitém střetnutí naopak zklamaný vedoucí kolektivu z Babic Aleš Havlíček.

Branky: Sochorová, Škrabolová, Krahulcová – Dudová, Vančíková.
Brumov: Radka Koutná – Frajtová, Bednářová, Jelínková, Kozubíková, Sochorová, Škrabolová, Kolaříková, Šandorová, Krahulcová, Krahulová. Střídala: Bartošáková.
Babice: Hladíková – Habáňová, Pavlína Matušová, Karolína Matušová,Kotlabová, Markéta Oharková, Králíková, Kubicová, Tichá, Vančíková, Malíková. Střídaly: Dudová, Hudcová, Macková.

BŘEZNICE – UHERSKÝ BROD 3:0 (1:0)

,,Zápas se nám povedl. Družstvu se dařilo na všech postech a proto jsme snaživého soupeře překonali technicky. Rovněž s proměňováním šancí jsme neměly problémy. V těchto situacích vynikala zejména rychlá a důrazná Gregorová. Petra kromě toho, že vstřelila dva góly vypravcovala i třetí branku pro Vavrušovou. Po faulu na ni jsme ještě kopaly penaltu. Tu ovšem Bukovjanová neproměnila," potěšilo vystoupení celého družstva vedoucí týmu Březnice Žanetu Vaculíkovou. ,,První poločas jsme byli domácím vyrovnaným protivníkem. Dokonce jsme měli i tři slibné příležitosti. Z jedné z nich Lenka Oharková nastřelila břevno. Na startu druhé půle mohla ještě Mynaříková skórovat na 1:1. Ovšem ani ona se v koncovce neprosadila. Ve zbytku střetnutí už byla Březnice lepší. V závěru souboje se třetím kolektivem tabulky už nám chyběla kondice," uznal jeden z koučů Uherského Brodu Lumír Petrka.
Branky: Gregorová 2, Vavrušová.
Březnice: Malotová – Bukovjanová, Kubíčková, Vaculíková, Adamíková, Hrdinová, Bejtkovská, Vavrušová, Marková, Šišková, Gregorová. Střídala: Vilhanová.
Uherský Brod: Šmilauerová – Lenka Kučerová, Hájková, Andrlíková, Chovancová, Eliášová, Křapová, Michaela Kučerová, Máčalová, Mynaříková, Lenka Oharková. Střídaly: Vidová, Macková.

LUŽKOVICE – DFK HOLEŠOV 5:1 (3:1)

,,Byl to pro nás jednoduchý zápas. Od začátku jsme v něm měli převahu a Hanačky jsme nepouštěli na dostřel naší branky. Družstvu se dařilo v defenzívě i v útoku a tak nebyl problém získat další tři mistrovské body. Jediný gól jsme inkasovali po zbytečné chybě za stavu 2:0," chválil svoje svěřenkyně hlavní trenér ženského fotbalového klubu v Lužkovicích Karel Dolina. Tomu se líbilo kolektivní pojetí jeho celku. Nejvíc se mu zamlouvalo vystoupení čtveřice Buchtová, Halová, Uhlířová a Zeťková. ,,Stopérka Halová bez problémů sbírala balóny. Buchtová na pravé obraně zase vynikala přesnou rozehrávkou. V záloze pak Uhlířová tvořila hru. Jenom škoda, že jedna z našich opor neproměnila v závěru střetnutí tři sólové úniky. Naopak v koncovce se zviditelnila autorka hattricku Zeťková," pochvaloval si dobře poskládanou sestavu Dolina. ,,Přestože jsme prohrály, z výkonu svých hráček mám dobrý pocit. Zraněními a dalšími nepříjemnostmi zdecimované družstvo totiž nešetřilo bojovností a byla na něm vidět snaha o dosažení co nejpříznivějšího výsledku. Bohužel nás srazily zbytečné chyby. V obraně nám totiž citelně chybí předstopérka Kozlanská.," pronesla překvapivě po utkání vedoucí holešovského celku Svatava Ságnerová. Ta tvrdí, že porážka měla být mírnější. ,,Zejména Zderčíková a Adriana Ševčíková mohly z velkých šancí zaznamenat ještě další branky. Úspěch tak slavil lužkovický agresivní herní styl," konstatovala Ságnerová.
Branky: Zeťková 3, Vyvlečková, Hrubá – Sklenaříková.
Lužkovice: Matlachová – Žalková, Molová, Halová, Buchtová, Brzósková, Hrubá, Uhlířová, Vyvlečková, Zeťková, Strachoňová, střídaly: Mikuláštiková, Veronika Florešová, Macků.

DFK Holešov: Hovořáková – Trhlíková, Víznerová, Pospíšilíková, Klevetová, Zichalová, Adriana Ševčíková, Fojtová, Foltýnová, Zderčíková, Sklenaříková.

BŘEZŮVKY – ŽALKOVICE 4:2 (0:0)

,,Zpočátku duelu měly Žalkovice balón víc na kopačkách. Nám ovšem nechybělo nasazení. Po prvním gólu jsme se zvedly, hosté ale měli pořád šance. My jsme však byli v koncovce produktivnější. Na konci zápasu už se nám dařila i kombinace," potěšila výhra nad nepříjemným soupeřem domácí útočnici Hanu Tobolákovou. ,,Po celý průběh střetnutí jsme byli mírně lepším celkem. Působili jsme fotbalovějším dojmem. Družstvu nechybělo nasazení, hráčky se nebály chodit do osobních soubojů. V osmašedesáté minutě nás ovšem zlomila přísně nařízená penalta. Po ní se Březůvky ujaly Jakešovou vedení a pak už jenom domácí trestali naše chyby," smutnil po solidně odehraném duelu lodivod Žalkovic Radim Borovička.

Branky: Jakešová 2, Huťková, Černošková – Otáhalíková, Zapletalíková.
Březůvky: Vyoralová – Grelová, Talašová, Mizerová, Müllerová, Jakešová, Černošková, Adéla Zábojníková, Zelinková, Toboláková, Huťková. Střídaly: Stolaříková, Tylčová.
Žalkovice: Kateřina Pitnerová – Otáhalíková, Trávníčková, Brázdilová, Pisaříková, Lucie Pitnerová, Fallová, Chytilová, Zapletalíková, Zlámalová, Sedlářová. Střídaly: Kojecká, Řičicová.