FC FASTAV ZLÍN – FC MAS TÁBORSKO

Dnes: 17 hodin, Letná

Bilance ve II. lize: 1 – 1 – 3

„Co se týče výkonu, tam se nemáme o čem bavit. Kluci jsou si vědomi toho, co v Opavě předvedli a rádi by tento výsledek napravili. I já věřím v obrat a doufám, že mančaft naváže na předchozí výkony i výsledky pod mým vedením," připomněl zlínský trenér Marek Kalivoda, že ševcům se herní výpadek takových parametrů povedl v mistrovském utkání po dlouhé době vůbec poprvé.

Cesta k nápravě je velmi jednoduchá. „Je to především o hráčích a o tom, jak přistoupí k samotnému zápasu. Od toho se bude odvíjet vše další," míní Kalivoda, jenž nemá strach ani z náročného terénu, který po včerejším sněžení bude znepříjemňovat život oběma mančaftům.

„V Opavě bylo také hodně rozbité hřiště, přesto si s tím soupeř dokázal poradit a zaslouženě zvítězit. Navíc naši hráči absolvovali zimní přípravu, během níž se hrálo v obdobných podmínkách. Neměli by tedy mít žádný problém s tím, aby se terénu přizpůsobili. O stavu trávníku se proto odmítám bavit," odmítal zlínský kouč předem jakékoliv alibi.

Přesto k soupeři, jenž se nachází po třech jarních kolech na 13. příčce, chová zdravý respekt. Moc dobře si totiž uvědomuje, že jen jeden získaný bod z odvetné části nekopíruje skutečnou sílu Jihočechů.

„Táborsko zatím mělo obrovskou smůlu. Doma se Sokolovem prohrálo i přes trvalou herní převahu opravdu smolně, v Holici dohrávalo v desíti a minulý týden přišlo se Střížkovem o výhru až v nastaveném čase. Všechny tři zápasy byly rovnocenné a soupeř z nich mohl vytěžit mnohem víc," varuje Kalivoda.

To však na zlínských plánech vůbec nic nemění. Dokonce se ševci nehrozí ani dosavadní nepříznivé bilance s dnešním soupeřem, kterého za dva a půl roku dokázali porazit pouze jednou.

„Spíš se díváme na jinou statistiku. V domácím prostředí se nám ve druhé půlce podzimu i na začátku jara herně a výsledkově dařilo, na což se pokusíme navázat. Jen tudy vede cesta k tabulkovému vzestupu," plánuje 38letý trenér.

Nicméně je potřeba připomenout, že jihočeský soubor opravdu nemá bodů na rozdávání a rád by zopakoval loupež z loňského jara, kdy Letnou nečekaně vyplenil po výhře 2:1. „Už jednou jsme ve Zlíně vyhráli a potřebovali bychom to znovu, a je jedno, jestli to bude po dobrém nebo špatném výkonu, zkrátka my potřebujeme body. Věřím, že ve Zlíně můžeme něco uhrát," míní na klubových stránkách Táborska Luboš Zákostelský.

Hrát, či nehrát?

Když už se v českých zeměpisných šířkách nehraje fotbal pro diváky, mohlo by se hledět alespoň na hráče a jejich zdraví. I proto se včera snažili zástupci ševců a Táborska po vzájemné dohodě dnešní mistrovský zápas na Letné odložit na jiný termín. Proti této snaze se však postavilo oddělení profesionálního fotbalu s argumentem, že volných termínů není nazbyt. Přitom třeba Čáslav nebo Varnsdorf již mají v jarním kalendáři naplánovány dvě dohrávky, zatímco s Táborskem ani jedinou. Definitivní verdikt tedy dá až trojice rozhodčích, která dnes na Letnou dorazí okolo 15. hodiny. ⋌(rš)