On stejně jako většina sportovních odvětví a klubů v pátek již chystala plány, jak se dostal zpět do normálu, sportovního tempa. „Až řádný společný trénink bez zásadních omezení má smysl. Všichni jsme rozladění kolozvraty. Nyní již čekáme na zásadní rozhodnutí, nyní nemá cenu se jen domnívat. Zase bychom byli jen zklamáni,“ popisuje své pocity kouč divizních fotbalistů z Kroměřížska, jenž nikam nespěchá. „Nemá cenu celou situaci hrotit. Za mě jsme se po půlroční totální pauze měli v módu přípravy opět dostat do sportovního rytmu, potrénovat a vše nachystat na novou sezonu,“ přeje si Kolenič.

K návratu se už chystali fotbalisté Vsetína. Z toho ale nakonec sešlo. „Jakmile vyšlo prohlášení, že se může už trénovat ve dvaceti lidech, tak nás obvolával trenér a domlouvali jsme dny a časy tréninků. Poté vyšlo prohlášení, že můžou trénovat pouze dvě osoby, takže jsme tréninky opět zrušili a momentálně čekáme, jak se situace vyvine. Ale prozatím hromadně netrénujeme," popsal situaci v aktuálně 7. týmu Divize E obránce Valachů David Dulík. Řízný bek přitom při současném nastavení vidí zásadní problém. „Na celém sportovišti může být maximálně dvanáct lidí a kádry jednotlivých týmů třeba mají patnáct až třeba dvacet hráčů. Takže kdo bude ten, který nebude trénovat? Nemám tušení jakou formou to teď bude probíhat, jestli stejně jako na zápas bude probíhat nějaká nominace, nebo se bude tahat sirka, popřípadě nějaké speciální vládní rozpočítadlo?" nechápe Dulík.

Velkému zájmu se těšila úterní volba nového vedení Okresního fotbalového svazu v Kroměříži. Z 54 klubů s právem volby dorazilo 45.
PODÍVEJTE SE. Zima, vítr a déšť. Po boji je dál v čele OFS Kroměříž Kopčil

Minimálně na příští týden odložili restart přípravy také v Otrokovicích v Baťově. „Městský areál je i z důvodu počasí stále zavřený. Jestli se situace ještě více rozvolní, měli bychom začít, napříč kategoriemi. Naše trenérská rada je už dohodnutá,“ potvrdil kouč mužského výběru Baťova Petr Zapletal, jenž coby krajský trenér mládeže FAČR má informace od kolegů z ostatních trenérů v kraji. „Ze současného povolení nikdo dvakrát neplesá. Současný stav je pro sport strašně málo, nemá žádnou logiku, rozestupy, počet 12 lidí. Když už děti chodí do školy a jsou testované, při organizované činnosti by trenéři dokázali riziko minimalizovat. Navíc, když podle odborníků je venku minimální,“ nechápe Zapletal. „Situace je především pro děti, talentovanou mládež velkým zásahem. Je mi líto, rok bude všem chybět.“

Stále individuální přípravu momentálně podstupuje třetiligová Viktorka Otrokovic. Záložník mužstva Michael Hubr především nerozumí rychlým zvratům. „Pro mě je hlavně překvapení, že v neděli platilo dvacet osob a o den později tohle. Jak se to mění ze dne na den, tak už se v tom nevyznám," láteří Hubr. „Na tu nejistotu jsem si ale od prosince už zvykl. Se situací spokojený nejsem, fotbal mi chybí. Nezbývá ale, než čekat a doufat, že se to brzy rozjede," snaží se přeci jen myslet pozitivně.

Staronovým předsedou Okresního fotbalového svazu Kroměříž se stal Libor Kopčil. Ve volbě porazil 25:17 vyzyvatele holešovského Milana Roubalíka.
V dešti a chladu. Fotbalisté si zvolili nové vedení OFS Kroměříž na tribuně!

Mírné rozvolnění vítá záložník divizního Brumova David Juřica. „Není to ideální, ale pořád lepší, než netrénovat vůbec. Kruhovými tréninky a prací s míčem se určitě něco dá natrénovat," věří bývalý kapitán týmu, kterému nevadí ani zákaz vstupu do kabin či sprch. „Hřiště mám pár minut od bydliště, takže to pro mě problém není," líčí. Na společné tréninky s aktuálně posledním týmem divize E si ale ještě musí chvíli počkat.

Naopak v plném proudu napříč všemi věkovými kategorie je příprava zlínského Fastavu. „Všichni jsme věřili ještě v páteční formu přípravy, ale i současný stav bereme jako slepičí krok k dalšímu rozvolňování,“ přiznal šéftrenér mládeže prvoligového klubu Zlína Marek Kalivoda. „Nechceme, aby děti pořád seděly doma, proto jsme začali i v tomto nečase. Každopádně i kvůli všem opatřením jsme snížili počet tréninků týdně. Začínáme pozvolna najíždět do standardního stavu,“ dodal optimisticky Kalivoda.