Uplynulý víkend pro mě byl nejen mrazivý, ale hlavně nepovedený. Při zápase bylo něco kolem pěti pod nulou, takže se to dalo vydržet. Obecně řečeno, tady nebývá taková zima jako u nás. Zápas nám nevyšel. Doma jsme dost nešťastně ztratili dva body a navíc já viděl druhou červenou v životě. Dostal jsem ji za dva fauly během pěti minut. Při tom druhém mě mohl možná sudí jen upozornit, ale on hned vytáhl druhou žlutou. Bylo to ode mě hloupé, ale už se nedá nic dělat. Velkou část druhého poločasu jsem prožíval sice v teple kabiny, ale samozřejmě mně po těle moc příjemně nebylo. Byl to zvláštní pocit, který se nedá moc popsat. Samozřejmě, že napětí i pocit viny se v něm spolu prolínaly. Tím spíše, že jsme vedení drželi až do poslední minuty a určitě šlo udržet. Jenže pak přišel dlouhý balon do našeho vápna, v něm se to dvakrát nějak odrazilo a míč se dostalo přímo k nohám Harnika, který dal gól. Trenér mi bezprostředně po utkání neříkal nic, ale při hodnocení samozřejmě uvedl, že se to nesmí stávat. Bodová ztráta nám opět prohloubila odstup na čelo tabulky a na postupová místa do Ligy mistrů. O to víc remíza se Stuttgartem mrzí, protože jsme se mohli dotáhnout. Do konce ročníku je ale pořád dost kol, a tak náš cíl zůstává stejný. Dostat se do Ligy mistrů.

Když jsem vás minulý týden zval na zápas Hamburku s Bayernem, tak doufám, že jste mě neproklínali. Utkání určitě stálo za to a Bayern měl co dělat, aby aspoň vyrovnal. Navíc za Hamburk skvěle zachytal Drobas (Jaroslav Drobný).

Před sebou mám víkend, který asi strávím u televize. Díky červené kartě mám stop na jedno utkání a přijdu o duel v Dortmundu, což mě hodně mrzí, protože tam bývá vždycky skvělá atmosféra. Borussia je sice s námi favorit, ale ten ne vždy vyhrává a navíc se nám venku daří. Zápas je v nabídce Eurosportu, takže si jej určitě nenechte ujít ani vy, protože to bude šlágr kola. Stejně jako duel M´gladbachu se Schalke, který je rovněž v televizi.

Z Leverkusenu vás zdraví Michal Kadlec