Velké Karlovice ani ve třetím domácím zápase nevyhrály a jsou až čtrnácté

Domácí početní výhodu nevyužili

Karlovičtí měli téměř hodinu možnost hry v početní výhodě poté, co byl v 36. minutě Bystřici vyloučen Hrnčiřík, ale nezužitkovali ji. „Utkání s tímto soupeřem bývá vždy vyhrocené. Znovu se to potvrdilo v sobotu. Zákrok Hrnčiříka, za který viděl červenou kartu, měl být oceněn jen žlutou, ale k výkonu rozhodčího se nechci vyjadřovat. V prvním poločase to bylo oboustranně opatrné. Dvě gólové šance jsme měli my. Pavel Kotas šel dvakrát sám na gólmana. Domácí hrozili především z velkého množství standardních situací,“ vykládal bystřický kouč František Mikulička. Ani po změně stran se gólové manévry nekonaly. V dresu Bystřice se poprvé představil bývalý juniorský reprezentant a naposled hráč Kroměříže Tomáš Burša.

„Ve druhé části hry jsme hlavně nechtěli inkasovat. Domácí nakopávali dlouhé míče a vytvořili si i několik příležitostí, při nichž nás podržel brankář Trochta. S výkonem svých svěřenců jsem spokojen, všichni na hřišti bojovali a jsem rád, že se nenechali vyprovokovat. Se štěstím se nám podařilo uhrát bod,“ připustil Mikulička.

„Klukům nemůžu prakticky nic vytknout. Hráli dobře, bojovali, ale v koncovce nám scházelo trošku štěstí a více klidu. Dostali jsme výbornou Bystřici pod tlak, i v pokutovém území jsme již hráli důrazně, ale kýžený gól nepřišel. A přitom jsme měli dobrých šest možností,“ posteskl si karlovický trenér Viktor Kollanda. Jeho tým tak ani ve třetím domácím zápase sezony nedokázal zvítězit, a proto je se třemi body až na čtrnácté pozici. Velké Karlovice přitom Bystřici před třemi týdny porazily v prvním kole Poháru ČMFS, a vybojovaly si tak zápas se Slavií Praha. Velký fotbalový svátek celého Valašska vypukne zítra od 17 hodin.

JAK NASOUPILI:

Velké Karlovice a Karolinka: Sedlák -Vašut, J. Mikula, Ondřejka, Jurajda (19. Jurečka) - J. Píšek (82. Mynarčík), Davídek, Orság, Machálek - Haničák (78. P. Píšek), Plánka.

Trenéři: Viktor Kollanda, Ivo Davídek.

Bystřice pod Hostýnem: Trochta - Švrček, Minář, Olša, Humpál - Matějka, Dostál, Hrnčiřík, Zapletal - P. Kotas (60. Burša), Kušík (65. J. Kotas).

Trenér: František Mikulička.