„Už léta nebyl o hráče ze Zlína takový zájem jako o Ondřeje Čelůstku,“ pronesl Roman Brulík z agentury Sport Invest International, která hráče zastupuje. „Zlín bohužel sestoupil a fotbalista jako on, člen národního týmu do jednadvaceti let, nemůže hrát druhou ligu. Musí se posunout výše,“ má jasno Brulík ze společnosti, která hájí zájmy mimo jiné brankáře Chelsea Petra Čecha, rychlobruslařky Martiny Sáblíkové či desetibojaře Romana Šebrleho.

Čelůstka navštívil i se svým otcem v pondělí hlavní město spolkové země Dolní Sasko, kde si prohlédl stadion a mluvil i s představiteli oddílu. „Není to ale jenom o Hannoveru, zájemců je mnohem více a nejen z Česka. Teď záleží na tom, jak se dohodnou kluby,“ podotkl Brulík.

O tom, že německý celek shání náhradu za dlouhodobě zraněného amerického reprezentačního beka Stevena Cherundola, se všeobecně ví. Majitel FC Tescoma Zdeněk Červenka zájem Hannoveru, jehož dres obléká také český útočník Jiří Štajner, potvrdil. „Nabídka je na stole, ale zatím je to jenom takový nástřel. Uvidíme, jestli nepřijde vyšší z české ligy,“ usmíval se Červenka.

Na nadějného zadáka, který si udělal jméno skvělými jarními výkony, se ptali třeba funkcionáři Slavie Praha, Mladé Boleslavi či Brna. Těžko však předpokládat, že by tuzemské celky přebily movitější a sportovně kvalitnější německý klub.

„Určitě ale nepůjde o multimilionový přestup v eurech. Doba, kdy k nim na tomto trhu docházelo, je dávno pryč,“ uvedl Roman Brulík. V případě Čelůstkova přestupu má jít o částku okolo půl milionu EUR, tedy přes 13 milionů korun.

Kam budou směřovat další fotbalové kroky zlínského odchovance, bude jasné příští týden po úterním kvalifikačním duelu české jednadvacítky. „To odpovídá. Je potřeba, aby se budoucnost našeho klienta vyřešila co nejdříve,“ ví Roman Brulík. „Teď se zabývám jenom zápasem v San Marinu,“ pravil Čelůstka, který se tento týden připravuje s lvíčaty v Nymburku.