Spartak zastihl závěr podzimu v nepohodě. Aspirant na nejvyšší příčky nebodoval podruhé v řadě. Po nezdaru na hřišti dvanáctého Protivanova podlehl osmému Rousínovu.

„Přibrzdila nás zbytečná branka v úvodu zápasu,“ posteskl si hulínský kouč Petr Zapletal.

Už v páté minutě rozvlnil síť ranou zpoza šestnáctky Chadzidis. Stejný hráč pak osm minut před koncem dodal spoluhráčům klid, když pronikl do šestnáctky a v pohodě zvýšil. Hosté naopak všechny nebezpečné akce Spartaku uhlídali.

„Kluci chtěli. Snahu jim nemohu upřít. Scházela nám ale herní kvalita. Překvapuje mě to především u zkušených hráčů. Navíc nám chybí zranění Máčala s Paciorkem, a to je znát,“ podotkl Zapletal.

Podle stejného scénáře jako v Hulíně se hrálo o dvacet kilometrů jižněji v Napajedlech. Také Fatra obdržela záhy gól a druhý dostala v poslední desetiminutovce. Oba vstřelil nejlepší kanonýr soutěže Jaroš.

„První jsme mu ale nabídli velkou hrubkou sami. Namazali jsme mu míč a on sólo chladnokrevně proměnil,“ zlobil se trenér Fatry Bohuslav Elšík.

„Je to velká škoda, protože jinak jsme byli v poli herně lepší. Jenže jsme zase pohořeli v koncovce,“ povzdechl si Elšík.

Jeho družina se tak opět propadla na sestupovou 15. příčku. Tu může opustit v sobotu, kdy v předehrávce prvního jarního kola zajíždí do sousedních Otrokovic.

„Bude to hodně vyhrocené,“ předpokládá trenér Viktorie Jaroslav Matějíček. Jeho tým se totiž po prohře ve Vyškově propadl na 13. místo a před Fatrou má k dobru jediný bod.

„Výsledek je pro nás krutý. Zvláště ve druhém poločase jsme měli drtivou převahu a domácí pustili tak maximálně pětkrát na naši půlku. V naší hře mi ale chyběl moment překvapení. Gól jsme sice dali, ale pro údajný ofsajd nebyl uznán,“ uzavřel smutně Matějíček.

JAK NASTOUPILI

Hulín: Kupka – Dunda, Zlámal, Stržínek (81. Číhal), Laciga – Mršťák, Ševela, Dvořáček, Koutný (46. Kříž), Volek, Třasoň. Trenér: Petr Zapletal.

Viktoria Otrokovice: Lašák – Mařák, Vrága, Mikulčík, Dujka – Valášek, Maschtovský (78. Maňák), Zálešák, Jordánek, Krhut (70. Novák) – Czucz (46. Čermák). Trenér: Jaroslav Matějíček.

Napajedla: Krajča – Dvořáček (85. Vrábl), Zavadil, Kameník, Zatloukal – Sklenář, M. Huťka, Haša, Plachý (Říha) – Vlček (63. Nguyen), R. Huťka. Trenér: Bohuslav Elšík.