„V zimní pauze byly moje povinnosti pouze škola, brigáda a fotbal mi dost chyběl, neboť jsem zvyklý trénovat čtyřikrát týdně,“ vysvětluje chuť do fotbalu 21letý Červenka, odchovanec Kašavy a rodák ze Zlína, který na podzim nastřílel pět branek.

V neděli přidal další tři. Už v 7. minutě poslal Viktorku do vedení a gól měl být zapsán jako vlastní.

„Moji střelu ze šestnáctky tečoval hostující hráč a balon šel do protipohybu gólmana,“ popsal Červenka, který síť rozvlnil opět v 56. minutě trefou na 3:2.

„Ten byl povedenější, kde mi Zdeněk Marčík dal skvělou průnikovou přihrávku a já jsem střelou k tyči překonal gólmana,“ glosoval Červenka.

Hattrick pečetil v 65. minutě brankou na průběžných 4:2. „Naběhl jsem si na skvělý centr ze strany a hlavou se trefil k tyči.“

O klíčovém okamžiku utkání měl jasno.

„Zápas rozhodl náš třetí gól, protože po snížení nás soupeř zatlačil a vytvořil si několik nebezpečných šancí. Naštěstí se nám podařilo zvýšit náskok a poté přidat i více gólů,“ myslí si Červenka, který vystudoval střední školu průmyslovou, obor stavebnictví a nyní je studentem ročního pomaturitního kurzu angličtiny a hlásí se na vysokou školu do Olomouce na fakultu tělesné kultury a sportu.

Na výhře Viktorky 6:3 se střelecky podíleli jen dva hráči. Kromě Červenky se tří gólů dočkal i Adam Bahounek.

„V závěru zápasu hecovali, zda ho dá také,“ smál se Červenka, který vnímá zápasy v béčku jako souboj o flek ve třetí lize.

„Určitě, v áčku je nyní obrovská konkurence a každý se chce o místo v základní sestavě poprat,“ cítí Červenka, někdejší hráč Louk a Hvozdné.

Přesvědčit o svých kvalitách musí trenéra a někdejšího prvoligového útočníka Olomouce a Jablonce Michala Hubníka.

„Jako trenér je vynikající, má spoustu zkušeností z ligy, skvěle pracuje s hráči a také tréninky jsou na vysoké úrovni. Například jaké mám mít jako ofenzivní hráč postavení, v jakých prostorech se správně pohybovat a také nehrát zbrkle na polovině soupeře,“ všiml si Červenka, který se zúčastnil obou zahraničních soustředění.

Vloni Viktoria cestovala na Kypr, letos do tureckého Beleku.

„Byla to obrovská zkušenost, protože jsme hráli s ligovými týmy z různých zemí. Celkové zázemí bylo skvělé, od luxusního hotelu po vynikající jídlo a tréninkové podmínky. Jediná škoda počasí, které bylo pár dní trochu chladné. I soustředění na Kypru pro mě bylo speciální, protože jsem poprvé letěl letadlem,“ vybavil si Červenka, jehož oblíbeným klubem je Manchester United.

„Je to klub s velikou historií a mnoha úspěchy,“ vyznal se Červenka, který obdivuje Neymara. „Jeho dribling s míčem, rychlost jsou impozantní a celkově dokáže být rozdílovým hráčem,“ popsal Červenka.