Svěřenci kouče Hoftycha vedli díky Žůrkovi, hosté sice dokázali srovnat, ovšem v 90. minutě rozjásal zlínské fanoušky střídající Červenka. Tescoma ještě nezná soupeře, s nímž se střetne o účast ve finále. O složení dvojic rozhodne zítřejší los.

TESCOMA ZLÍN - MLADÁ BOLESLAV 2:1 (0:0)

V prvním poločase se diváci většinu času nudili. Snad jen po chybě boleslavského gólmana Kučery mohli otevřít skóre Dujka s Opielou. Na druhé straně vystrašil Kořínka střelou těsně vedle levé tyčky Poláček. "Až do přestávky jsme za soupeřem zaostávali v nasazení. Nechali jsme hosty hrát a na můj vkus jsme nečekaně mnoho prostoru nechali Matějovskému," zlobil se zlínský trenér Pavel Hoftych(na snímku). Po změně stran už mohl být spokojenější. V 50. minutě se Žůrek ještě zastřeloval, ale o několik okamžiků později se už nemýlil. Naběhl si na Opielův centr a na jeho ránu neměl Kučera nárok.

Čtvrt hodiny před koncem se Žůrek mohl definitivně stát hrdinou zápasu, jenže tentokrát bez přípravy pálil nad břevno. A o pět minut později bylo srovnáno. Žůrek nedůrazně odkopl míč z hranice vlastní šestnáctky a po nahrávce Poláčka se Rajnoch hlavou nemýlil. V dramatickém závěru Boleslav přišla o Matějovského, který stáhl Janíčka a po druhém napomenutí byl vyloučen. Na nedisciplinovanost svého šéfa nakonec hosté doplatili. Po přímém kopu Žůrka se hlavou prosadil Červenka. "Měli jsme štěstí. Jsem rád, že na penalty nedošlo. Radši bych ale Boleslav porazil před týdnem v lize," připomněl Hoftych domácí porážku 0:2. "V semifinále bych nechtěl jen na Spartu, jinak je mi to jedno," dodal trenér Tescomy.

Branky: 51. Žůrek, 90. Červenka - 80. Rajnoch. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Kubáň.

ŽK: Janíček, Činčala, Penner, Vyskočil - Matějovský, Rajnoch.

ČK:88. Matějovský (MB). Diváci: 1 338.

Zlín: Kořínek - Janíček, Švach, Zbožínek, Penner - Kraus (40. Vyskočil), Zúbek, Opiela, Dujka (80. Vidlička) - Žůrek, Činčala (71. Červenka).
Trenér: Hoftych.

Ml. Boleslav: Kučera - Brunclík, Rajnoch, Rolko, Palát - Sedláček (55. Mikolanda), Matějovský, Poláček, Ditrich (76. Holub) - Kysela, Pecka.
Trenér: Uhrinml.