Postup do březnové fáze kvalifikace si zajistili už v sobotu, kdy si připsali výhru nad Makedonií a do úterního duelu proti Chorvatsku jdou hráči do devatenácti let s plným počtem šesti bodů. Z týmu opadla tíha očekávání a vládne pozitivní atmosféra.

„Nálada i výkony postupně gradují a věřím, že to potvrdíme i v posledním utkání. Chceme vyhrát a myslím, že i sestava, která nastoupí, půjde do zápasu s odhodláním získat tři body,“ věří kouč Jan Suchopárek.

Známý trenér musel vzít své svěřence na pondělní dopolední trénink v nedalekých Otrokovicích na umělou trávu, protože Zlínsko v noci pokryl sníh. Přípravu to ale nijak nenarušilo. A zatímco úterní soupeř z Chorvatska si vyzkoušel obtížnost přírodního terénu, Češi věří, že právě náročné podmínky by jim mohli hrát do karet.

„Myslíme si, že by nám to mohlo pomoct, protože takové podmínky jsou nám přece jen bližší,“ doufá kapitán devatenáctky David Heidenreich, který na trénincích po zpečetění postupu rozdával úsměvy a přispíval k pohodové atmosféře v týmu.

„Nálada je super, ale všichni chceme postoupit z prvního místa, takže se musíme nadále maximálně soustředit,“ nabádá záložník Patrik Slaměna, který hájí barvy Fastavu.

Právě na zlínské Letné odehrají mládežníci poslední zápas úvodní části kvalifikace. Bitva s Chorvatskem startuje v úterý v sedmnáct hodin.