Šanci ukázat se dostanou i mladíci z juniorky či dorostu. Vedení klubu ovšem dál pracuje na doplnění kádru. V hledáčku Fastavu je například brankář nebo útočník.

„Nejdůležitější ale je, abychom vytvořili kostru mužstva a stabilizovali kádr. Žádné velké zásahy do mužstva nechceme dělat,“ říká sportovní ředitel a viceprezident zlínského klubu Zdeněk Grygera.

Přijdou ještě nějací hráči, nebo už máte kádr kompletní?

K nějakému posílení ještě určitě dojde. Prioritou pro nás bylo dotažení příchodu Petra Buchty, protože v obraně jsme měli v minulé sezoně určité problémy, což dokazuje i statistika obdržených branek. Nyní se orientujeme spíše na ofenzivu, protože Pavel Vyhnal je stále zraněný. Je potřeba mužstvo doplnit. V akci ale chceme vidět i hráče, kteří se vrátili z hostování.

Nebude mít problém na křídlech? Odešel Ekpai, skončili Holzer s Vukadinovićem…

Ti sice odešli, na druhé straně se nám křídelní hráči zase vrátili. Není žádnou novinkou, že stále usilujeme o Dana Holzera. Byli bychom rádi, kdyby spolupráce pokračovala. Jsme s ním i se Spartou v kontaktu. Budu rád, když se to dořeší co nejdříve, což bude nejlepší pro všechny strany.

Petr Buchta
Jsou to Moraváci. Ve Zlíně to bude dobré, věří stoper Buchta

Holzer má zájem pokračovat ve Zlíně?

Pro něj je pořád priorita Sparta, což je normální a pochopitelné. Má nabídky nejen z české ligy, ale i ze zahraničí. Myslím, že čeká, jak to dopadne. Na druhé straně i my o něj stojíme, ve Zlíně se mu líbí. Záleží jenom na něm.

Máte vytipovaného nějakého konkrétního útočníka?

Spíše sondujeme, i s majitelem hledáme vhodné hráče. Chtěli bychom na hrot silného, pevného a úderného útočníka. Není jednoduché někoho takového získat.

Podobné atributy splňuje třeba teplický David Vaněček. Uvažujete i o něm?

Je to jeden z hráčů, který by se nám líbil, ale co vím, tak by měl jít do zahraničí.

A co Tomáš Poznar, který skončil v Plzni?

Je to jedna z variant. Pořád má smlouvu v Plzni, navíc mu dobíhá hostování v Baníku. Taky vím, že má i jiné nabídky. Já bych s jeho angažováním neměl problém. Taky bych se k němu klonil. V minulosti ve dvojici s Železníkem jim to náramně sedělo. Rozhodovat bude ekonomická stránka.

Sháníte také brankáře?

Máme Standu Dostáa s mladým Šiškou. Do začátku sezony chceme někoho přivést, aby doplnil trojici. Nejdůležitější bude, aby zapadl do kolektivu a s kolegy se respektoval a všichni si vzájemně pomáhali. Všichni víme, že pozice brankáře je složitá. Chytat může jenom jeden, další musí čekat. Vždycky je to takové ošidné téma. (úsměv)

Zůstává ve Zlíně Mehanović?

Počítáme s ním. V pondělí ráno jsem s ním mluvil. Je zdravý, připravoval se, běhal. Bylo na něm vidět, že má chuť. Já si myslím, že to je právě fotbalista, který má ohromný potenciál. Musí to ale prodat. Věřím, že ten půlrok mu mohl pomoct. Že se nastartuje a dokáže, že to v něm je.

Příprava fotbalistů FC FASTAV Zlín. Michal Bílek
Ševci začali s tréninkem. Chci českou kabinu, říká trenér Bílek

Jaká je pozice stopera Bijimineho?

Má u nás smlouvu, takže u nás zatím zůstává. Tím ale, že přišel Petr Buchta, počet obránců se nám rozšířil. Letos hrajeme jenom dvě soutěže, takže nebudeme potřebovat tak široký kádr. Šanci každopádně dostane, uvidíme, jestli u nás zůstane.

Jak na vás působí nový trenér Michal Bílek?

Líbil se mi jeho úvodní proslov v kabině. Byl sice jednoduchý, ale srozumitelný. Nastínil hráčům své požadavky, apeloval na profesionalitu a přístup. Hlavně klukům řekl, že je kdykoliv k dispozici a mohou za ním přijít. Určitě nebude tolerovat některé věci. Chce vytvořit základní pravidla, která usnadní práci všem.

S respektem by asi neměl mít problém, že?

On má přirozený respekt. Není potřeba, aby tady po někom řval.

David Hubáček se z pozice vedoucího mužstva posunul na post druhého asistenta. Co vás vedlo k této změně?

Důležité bylo, že se Michal Bílek znal s Honzou Kameníkem z Jihlavy. Pro nás pro všechny to bylo jednodušší. David je místní, fotbal hrával na nejvyšší úrovni. Má zkušenosti, už v minulosti jsme s ním hodně věcí konzultovali. Nebude jenom asistent, ale zůstanu mu i pozice vedoucího mužstva.

Petr Buchta
Zlín hlásí první posilu. Ševci získali stopera Buchtu