Ševci na Letné porazili neoblíbeného soka naposledy před dvanácti lety. Tehdy Moravanům tři body vystřelili Bača s Lukaštíkem.

Od památného zápasu, který se hrál 22. října 2005, Fastav na další triumf se Středočechy čeká.

„Nevím, čím to je,“ krčí rameny mladý zlínský stoper Ondřej Bačo.

Mladá Boleslav zvítězila ve Zlíně pošesté v řadě. V neděli večer navíc vysoko 5:1.

Domácí hráči nepříjemný debakl těžce vstřebávali. Naštvaní nebyli pouze samotní fotbalisté, ale i členové realizačního týmu a hlavně příznivci.

Spousta z nich spěchala na ligový fotbal přímo z extraligového hokeje. Obrat, jaký viděli na Zimním stadionu Luďka Čajky, se ale na Letné nedočkali.

„Chceme se omluvit všem fanouškům, co nás přišli podpořit. Víme, že to bylo hrozné,“ říká Bačo.

Daniel Holzer
Po prvním inkasovaném gólu přišel totální zkrat, nechápe Holzer

Zápřah? Jsme profesionálové

Kritika se po nedělním nepovedeném utkání snesla také na hlavu poctivého jednadvacetiletého stopera. Spolupráce broumovského rodáka se Srbem Gajićem tentokrát nefungovala.

Chyby ale dělali také další členové zlínské defenzivy.

„Dneska jsme hráli dobře v útoku, ale vzadu jsme byli špatní. Dělali jsme chyby a dostávali góly, to je celé,“ prohlásil Bačo.

Důrazný zadák se po ostudné porážce 1:5 nevymlouval na únavu ani na nezvyklý zápřah.

„Na něj jsme si zvyklí,“ tvrdí Bačo. „Vždyť jsme profesionálové, fotbal je naše práce,“ přidává.

Ani s koncentrací ševci žádné problémy neměli. Fastav měl vynikající nástup, soupeře přehrával rychlými křídelními akcemi a po trefě Ekpaie rychle vedl.

„Bohužel jsme nepřidali další branky,“ lituje zlínská sedmadvacítka.

Fotbalisté Zlína (ve žlutém) v nedělním 11. kole  doma nečekaně vysoko podlehli Mladé Boleslavi 1:5.
Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

S Mebrahtem bychom si měli poradit

Skvělý začátek ovšem účastníka základní skupiny Evropské ligy uspokojil. Ševci sice kombinovali a útočili, ale v obraně chybovali, čehož pozorní Boleslavští dokonale využili.

Za sedm minut, po slepených trefách Přikryla, Chaluše a Mebrahta, nebylo téměř co řešit.

„Bohužel soupeř přečkal naše šance, vycítili šanci a po naší chybě srovnal na 1:1,“ štva Ondřeje Bača.

Urostlý australský forvard pak ve druhém poločase dokonal zlínský debakl a završil svůj druhý hattrick v české nejvyšší soutěži.

„Mebrahtu je šikovný útočník, ale není to nic, s čím bychom si neměli poradit,“ ví Bačo.

Ševci se sice po těžkých direktech slušně otřepali a ještě na konci první půle získali územní převahu, ale proti sevřené defenzivě Středočechů se těžko prosazovali.

Mistrovská kopaná

Nezvládli jsme to

Úsilí zlínských fotbalistů se rozbíjelo o spolehlivou mladoboleslavskou obrannou hradbu a, akce končily na nepřesnostech.

„Za stavu 1:3 jsme měli ještě jednu šanci. Tu jsme ale nedali. Pak už jsme to otevřeli a zase inkasovali,“ říká Bačo.

Fastav tak po čtyřech výhrách a remíze se Slavií přišel v šestém zápase o letošní domácí neporazitelnost.

„Prostě jsme nehráli dobře. Nezvládli jsme to,“ dodal Bačo.