Vsobotu Slovácko dvakrát zvítězilo vNitře, „hlavní“ zápas svým gólem rozhodl útočník Aleš Chmelíček, který tak potvrdil pověst nejlepšího střelce mužstva. Po zranění stehna, které jej na deset dnů vyřadilo zpřípravy, se dostal do výborné formy, už před týdnem se blýskl pěti góly do sítě slovácké juniorky.

Vsobotu Slovácko dvakrát zvítězilo vNitře, utkání silnějších sestav jste přitom rozhodl vy. Takže asi spokojenost?

Určitě. Hrajeme skvalitními slovenskými celky a podařilo se nám porazit jak třetí Trnavu, tak teď Nitru, která je čtvrtá. Takové výsledky vždycky pomohou. VNitře jsme poprvé vpřípravě hráli na přírodní trávě a až na nějaké části, kdy si domácí vytvořili dvě šance, jsme zápas zvládli velice dobře. Rozhodlo to, že my jsme proměnili tu jednušanci.

Zdá se, že se mužstvo dostává do herní pohody, že hraje zápas od zápasulépe?

Ze začátku jsme se trošku hledali, nebylo to úplně ideální a proběhl inějaký pohovor. Teď ale začínáme hrát čím dál tím líp a myslím, že itrenér už snámi začíná být trochu spokojený.

Dařit se začíná ivám. Po tréninkových pěti gólech, které jste vstřelil do sítě Slovácka B, jste se poprvé trefil ivregulérním přípravném zápase.

Útočník je na hřišti od toho, aby dával góly. Já jsem vyloženě koncový hráč, a pokud mi to tam bude padat, tak to bude jedině dobře. Ale spíš než vpřípravě bude důležité, aby se mi dařilo vmistrácích.

Jak vlastně padl váš gól vNitře?

Na pravé straně Michal Gonda, který je unás na zkoušku, udělal kličku jejich záložníkovi, dal mi balón přesně mezi obránce a já jsem to zjedné trefil ktyči.

Přichází střelecká forma?

Takhle to neberu. Já jsem totiž vpřípravě zatím odehrál jen čtyři zápasy, jelikož jsem měl problémy se stehnem. Za góly jsem samozřejmě rád, ale uvidíme vdalších zápasech, jak topůjde.

Vzpomněl jste zraněné stehno. Teď už žádné problémy nemáte?

Tam už je to úplně vpořádku. Měl jsem natažený sval, nemohl jsem trénovat, deset dnů jsem chodil jen do posilovny.

Góly momentálně střílíte, jak se ale cítíte po herní stránce?

Někdy je to lepší, někdy horší. Někdy vám zápas vyjde perfektně, někdy se trápíte, ale třeba zase dáte gól, je to různé. Ale myslím, že trénujeme velmi dobře. Příprava je hodně tvrdá, trenér nám dává hodně zabrat. Ale to se nám pak bude vsezoně hodit. Teď ještě doladíme fyzičku, abychom vpohodě odehráli celé zápasy a herně se do toho určitě každý dostane, aby to fungovalo tak jako na podzim.

Vzimní pauze nahradil trenéra Maluru, který vás do mužstva přivedl, Leoš Kalvoda. Už jste tu změnu vstřebal?

Spanem Malurou jsem vycházel dobře. Myslím, že je to kvalitní trenér, který vHradci určitě udělá dobrou práci. Ale když jsem zjistil, že nás povede pan Kalvoda, tak jsem to bral pozitivně. Znám jej totiž strašně dlouho a vím oněm, že je to kvalitní trenér, který umí mužstvo vyhecovat.

Byla to pro mužstvo velká změna. Liší se hodně metody obou trenérů?

Tak, každý trenér má svoje, má jiné taktiky, jiné tréninky. Každý má jiný stylpráce.

Aco se týče zápasů? Chce po vás pan Kalvoda něco zcela jiného než jeho předchůdce, nebo jste navázali nato, co jste hráli na podzim?

Myslím, že je to hodně podobné, jen pan Kalvoda po nás ještě daleko víc chce atakovat soupeře vhloubi pole. Hodně se tomu věnujeme při tréninku. Pan Malura to po nás chtěl také, teď je na to ale kladen ještě většídůraz.

Máte za sebou takovou tu nejhorší část přípravy, kdy se nabírá fyzička. Jak jste to přežil?

Celkem dobře, jen jsem byl těch deset dnů mimo. Myslím ale, že jsem nijak extra neztratil. Jinak to bylo hodně náročné. Hodně jsme běhali, každý den máme dvoufázové tréninky. Chodíme běhat do kunovského lesa a tam je to teda záhul. Myslím, že po fyzické stránce bychom měli být připravení velmi dobře. Teď nás čeká herní soustředění vNymburku a pak už jdeme nato.

Dá se říct, že před odvetami se Slovácko posiluje velmi střídmě. Je to dobře, že nejsou žádné velké zásahy do mužstva, kterému to šlapalo, nebo jste čekal, že přijde víceposil?

Pokud přijdou Gonda sBačíkem, tak budeme mít čtyři nové hráče. Myslím si ale, že vedení itrenér ví, že mančaft, který odehrál podzim, má svoji kvalitu. Proto možná mužstvo moc doplňovat nechtěli. Je ale dobré, že někdo přišel. Zase se zvedla konkurence, což pomůže všem, aby se ještě víc snažili.

Do útoku přišel Matůš, zřejmě přijde iBačík. Nemáte teď strach omísto vsestavě?

Určitě. Je nás tam šest útočníků, takže konkurence je obrovská. Ale všichni se snažíme vydat ze sebe to nejlepší a uvidí se, pro koho se pak trenér rozhodne.

Na podzim jste byl se šesti góly nejlepším střelcem mužstva. Sjakou bilancí byste byl spokojený po skončení jarníčásti?

Minimálně kdybych to zopakoval. Chtěl bych se ale ještě zlepšit. Musím to zaklepat, zatím jsem měl vždycky jaro lepší, tak věřím, že to tak bude pokračovat.

Nejdůležitější ale určitě bude splnění celkového cíle…

Samozřejmě. Když nedám žádný gól a postoupíme, tak budu taky rád. Postup je hlavní cíl Slovácka.

Kdo budou vaši největší soupeři vboji oprvní ligu aproč?

Jendoznačně Příbram, Hradec Králové a také Opava. Všechno jsou to zkušená mužstva, navíc vHradci teď trénuje pan Malura, který nás velmi dobře zná. Když ktomu připočtu nás, tak mezi těmito čtyřmi týmy se bude rozhodovat.

Sledujete výsledky a pohyb vkádru uvašich konkurentů?

Vždycky se jen podíváme, jak hráli, víc to ale neřešíme. My se chceme hlavně soustředit sami na sebe, a pokud budeme vyhrávat, tak nám může být jedno, jak jsou na tom ostatní.