„Věděl jsem, že už má žlutou kartu, mohl dostat další. Nebylo to ale tak hrozné, jak to někteří lidé popisovali. Ale byly na hřišti obrovské emoce,“ popisoval včera Deníku 30letý Šrom, proč navzdory velké křivdě zachoval chladnou hlavu.
Přesto i tři dny po divokém závěru třetiligové regionální řežby z něj byl pocit příkoří znát.

„Mrzí mě, že sudí nezapískali za stavu 1:1 úplně jasnou penaltu v náš prospěch. Nebo měl hráč dostat druhou žlutou kartu za simulování. Sudí tam měli i některé další předchozí situace. Ale to je věc rozhodčího, který je nějak posoudil. Každý jeho výrok musíme respektovat. Je naše chyba, pokud neudržíme nervy na uzdě. Pořád je to pan rozhodčí, který je pánem na hřišti,“ uznal Šrom.

I bývalý ligový hráč Zlína, Opavy, Kroměříže, Frýdku-Místku či později Bystřice pod Hostýnem se přitom už na hřišti nechal strhnout a rozhodčímu od plic řekl své.

„Pan rozhodčí mi přiznal, že udělal chybu. Říkal jsem mu, že na videu určitě půjde slyšet a ať zůstane chlapem a vezme na sebe, že udělal chybu. Že pískl nesmyslnou vysokou nohu, bude se hrát dál a necháme to být. Sám mi řekl, že to pokazil (použil vulgárnější výraz) a stejně to na sebe nevzal,“ štvalo Šroma, který tuší, že se jeho tým bude muset bez Ondřejky v dalších zápasech kvůli disciplinárnímu trestu obejít.

„Mrzí mě, jak se to vyhrotilo. Vašek Ondřejka je výborný fotbalista, jeho ztráta v dalších zápasech bude znát. Bude nám v dalších utkáních chybět. Bohužel nějakou stopku dostane,“ tuší Šrom.

U disciplinárního řízení Ondřejkovi přitíží jeho zkrat, který rozhodčí klasifikoval jako hrubé nesportovní chování.

„Udeření soupeře hlavou do hlavy v přerušené hře. Po udělení červené karty projev nespokojenosti s urážlivými výroky doprovázenými snahou o tělesnou konfrontaci s asistentem rozhodčího,“ popisoval rozhodčí Šamárek do zápisu, na žádost Deníku o rozhovor však nereagoval.

Naopak Ondřejka se nejdříve vyjádřit chtěl.

„Ano, určitě. Jen budu mít čas po třetí hodině,“ reagoval včera Ondřejka v SMS zprávě na žádost o rozhovor.

Poté však už telefon nezvedal…

„Vašek prý udeřil soupeře hlavou na hlavu. Na hřišti byly emoce, inkriminovaný moment jsem pořádně neviděl. Když jsem se díval zpětně na video, je tam vidět sáhnutí na soupeře, ale že by mu dal třeba pěstí, to tam určitě není. Cítil asi kontakt, tak se svalil k zemi,“ reagoval Šrom na konflikt mezi Ondřejkou a kapitánem Viktorie Adamem Jasenským.

Šrom se přitom s Jasenským zná ze Zlína.

„Vím, že na začátku sezony to zkoušel ve Frýdku-Místku, je to samozřejmě výborný fotbalista,“ dodal Šrom.


NÁZORY TRENÉRŮ

„K sudím se vyjadřovat nebudu. Už jsem si ale myslel, že se to v tomto směru začíná zlepšovat a že se něčeho podobného už nedočkám. Přeji si, aby fungovalo přísloví, že boží mlýny melou pomalu, ale spravedlivě.“
⋌Trenér Hulína Jindřich Lehkoživ

„Na zahájení utkání jsme pozvali děti z minipřípravky a pak slyšely na hřišti věci, které nemají se sportem nic společného. Stačí se podívat na záznam. Rozhodčí byl ještě trpělivý, spoustu věcí přehlédl.“
⋌Trenér Otrokovic Marek Sedlák