Za necelou minutu jste toho na hřišti stihl docela dost…

To se mi za celou kariéru nestalo. Měl jsem první dotek s míčem a hned jsem byl faulován. Protože to bylo už v pokutovém území, tak následovala penalta. Moc jsem ji chtěl kopnout, protože pod trenérem Pulpitem jsem tady doma kopal jednu penaltu, právě na tuto branku a neproměnil jsem ji. Chtěl jsem trenérovi dokázat, že tu penaltu umím dávat.

Jak se vám líbila hra vašich spoluhráčů, když jste seděl na lavičce náhradníků?

Od začátku se hrálo hodně v tempu, což mě hodně překvapilo. Především u hostů, kteří začínají sezonu později než my. Postupem času se hra vyrovnala a hrálo se nahoru dolů. Pro diváky to musela být dobrá podívaná.

Dostal jste se na hřišti na necelých dvacet minut. S jakými úkoly jste do hry šel?

Nedostal jsem žádné konkrétní úkoly. Trenér to za stavu 0:1 riskl s hrou na tři útočníky. Myslím si, že pak jsme už dokázali HFK zatlačit a přišly i góly. Bohužel jsme si nechali vyrovnat takovou hloupou brankou.

Dá se předpokládat, že trenér Pulpit poslal na hřiště podobnou základní sestavu, jaká vyběhne proti Mostu. Stačilo vám dvacet minut, aby to přehodnotil?

Sestava vždycky záleží na trenérovi. Já jsem tady od toho, abych mu neustále dokazoval, že na ten základ mám.

Jaká byla pro vás letošní zimní příprava?

Nejtvrdší jakou jsem kdy zažil. Pod trenérem Pulpitem se hodně běhalo. Byl to ten jeho pověstný West Point. Naběhali jsme spoustu kilometrů. Myslím si, že je to potřeba do těch jarních bojů, protože máme co zlepšovat.

Všichni si pochvalovali soustředění v Polsku…

Já osobně jsem tam onemocněl, takže jsem se do tréninku zapojil až ve druhé polovině soustředění. Jinak to tam bylo parádní.

Co musíte změnit, abyste dokázali přehrát Most a připsat si doma velmi důležité tři jarní premiérové body?

Ten zápas bude víc o bojovnosti, protože takové je prostě druhá liga. Myslím si, že Most nás určitě nebude nahánět jako HFK Olomouc. Bude se hrát především zezadu. Pro nás bude nejdůležitější dávat góly a žádný nedostat.