Zlínští mladíci potřebují body jako sůl. Vzhledem k vývoji ve druhé lize se sice zdá, že sestupovat bude z MSFL pouze jeden tým, situace se však může rychle změnit, a pak by k akutně ohroženým celkům patřila i záloha Tescomy.

Na čtrnáctém místě má osm kolem před koncem sezony na poslední Lipovou k dobru sedm bodů, na patnáctý Dolní Benešov pět.

„Každý bod má pro nás velkou cenu,“ dobře ví zlínský kouč Jiří Chytrý.

Jeho družina ale na jaře šestkrát prohrála a jedinkrát zvítězila. Bystrc naopak v odvetách ještě neprohrála a porazila mimo jiné i vedoucí béčko Sigmy Olomouc. „Soupeř přes zimu stabilizoval kádr a teď hraje velmi dobře,“ podotkl Chytrý. Vzhledem k termínové kolizi se zápasem áčka nemůže počítat s velkou výpomocí prvního týmu.

Na Obvodové se dnes střetnou dva tabulkoví sousedé, jedenáctou Kroměříž dělí od rezervy Brna pouhý bod. „Soupeře jsem viděl jednou naživo. Hraje ale v každém utkání v jiné sestavě,“ upozornil kroměřížský trenér Alois Skácel na nevyzpytatelnost protivníka, který minulý týden doma jasně zdolal druhé Znojmo 3:0.

Speciální taktiku na hru hostů ale neplánuje.

„Kluky upozorníme na hlavní opory soupeře, ale až podle toho, kdo se objeví v zápise před utkáním. Prvoligové áčko hraje až v pondělí, takže předpokládám, že někdo ze širšího kádru se u nás objeví,“ láká Skácel diváky do ochozů.

Béčko Slovácka bude svoji jarní neporazitelnost hájit proti Frýdku-Místku, který se po úspěšném podzimu netajil postupovými ambicemi. Na jaře se však zadrhl, z prvních pěti utkáních získal jen tři body.

„Naposledy ale doma smetl Jihlavu a určitě bude chtít navázat na tento úspěch,“ varuje před jakýmkoliv podceněním trenér hradišťské rezervy Jan Palinek.

„Opět proto budeme chtít hrát především vzadu na nulu a využít některou ze šancí. Jak ale říkám, když nedostaneme gól, nemůžeme prohrát,“ pravil Palinek, který bude mít k dispozici opět dva až tři fluktuanty z druholigového áčka.

(pf, lk, ms)