Poslední, kdo opustil devátý tým HET ligy, byl krajní záložník či obránce Libor Holík. Mládežnický reprezentant zamířil do Jihlavy, kde bude hostovat do konce letošní sezony.

„Nyní by měl být kádr uzavřený. O dalších posilách neuvažujeme, ale přestupové období končí až 22. února, takže do té doby se může ještě něco stát,“ nechává si otevřená zadní vrátka sportovní manažer Fastavu Zlín Zdeněk Grygera.

S podobou kádru i počtem hráčů je spokojený. V týmu účastníka základní skupiny Evropské ligy skončili brankář Švenger a útočník Diop. Na hostování byli uvolnění Bartolomeu s Argentincem Podiem, Štípek zkouší štěstí ve Vietnamu. „V nebližších dnech by mělo dojít k definitivnímu rozhodnutí,“ říká Grygera.

Dvěma nováčky jsou útočník Pavel Vyhnal a Afričan Jonathan Bijimine. Nikoho dalšího zlínští činovníci nepřivedli. „Na podzim jsme hráli tři soutěže, proto bylo rozšíření kádru potřeba. Na jaře však máme garantovaných pouze patnáct zápasů. Já ale doufám, že jich bude víc,“ věří Grygera.

Vedení Fastavu si před startem druhé poloviny sezony žádné přehnané cíle nedává. „Mění se po každém ligovém zápase,“ usmívá se Grygera.

„Každopádně chceme jít v tabulce nahoru. Věříme, že tento kádr má na vyšší příčky. Dobře máme rozehraný také MOL Cup, přes který znovu vede cesta do pohárové Evropy,“ přidává bývalý obránce Sparty, Ajaxu či Juventusu Turín.