Činčala ve Zlíně po třech letech končí

Stejný osud jako Činčalu nemine i další hráče, jejich jména Hoftych zatím neprozradil. „Ještě to nevědí. Byl bych nerad, kdyby si to přečetli v novinách,“ řekl trenér.

Po návratu gólmana Zlámala do Sparty počítá s dvojicí Baránek - Kořínek. Zájemmáo setrvání levého beka Pennera a slovenského záložníka Diana. Oba na jaře v Tescomě hostovali. „S Pennerem jsme předběžně domluvení, teď ještě budeme jednat s Budějovicemi. Chceme, aby zůstal i Dian. Ve smlouvě je klauzule o sumě, za kterou bychom ho mohli získat na přestup, ale v současné době částku akceptujeme. Pokud Bohemians sleví, můžeme se domluvit,“ poznamenal ředitel zlínského klubu Ladislav Minář, jenž bude jednat o nových kontraktech s kapitánem Švachem a jeho zástupcem Červenkou. „Myslím, že stále mají týmu co dát,“ tvrdí Hoftych.

V mužstvu by rád přivítal posily. Nejvíc touží po krajních záložnících a hráči do středu pole. „Hodil by se nám typ jako Pikl nebo Lasota. Jedno jméno jsme si vybrali a oslovili, ale je pod smlouvou. Spíš si myslím, že by na tomto postu mohl hrát po uzdravení Martin Bača. Skoro celou sezonu promarodil, až bude v pořádku, stane se velkou posilou,“ nepochybuje kouč.

Z hostování si Tescoma stáhne záložníka Zapletala, který na jaře působil v druholigové Opavě. „Změna prostředí mu pomohla. Dával góly a naznačil, že pro nás bude přínosem,“ pravil Hoftych.

Zlín by mohli v pauze opustit někteří hráči - už během zimy byl na spadnutí přestup slovenského špílmachra Opiely, klub nyní registruje nesmělý zájem o Janíčka či Šmahaje. Po zahraničním angažmá touží krajní záložník Kraus. „Všichni najednou určitě neodejdou. Ale pokud k nám dorazí zajímavé nabídky, bránit jim nebudeme,“ ujistil trenér Tescomy.