„Vděčím mu za to, kde jsem. Asi bychom fotbalově nerostli, kdybychom pořád nechtěli být ve všem lepší než ten druhý," vzkazuje Horáček svému kámošovi prostřednictvím dvojrozhovoru pro Deník.

Jak vypadá takový fotbal bez pravidel?

Daniel Horáček: To byl takzvaný „Vrbětský fotbal". Chodívali jsme domů otrhaní s rozbitými koleny. To je možná důvod, proč má Dominik každý zápas žlutou kartu. (Směje se.) Jinak zážitků mám spoustu, ale jsou nepublikovatelné. (Další úsměv.)

Dominik Plšek: Jo, to jsme tehdy hrávali i s holkami. Byla to sranda. Nemělo to žádnou velkou úroveň. Ale vždy jsme se u toho parádně pobavili.

Už probíhá před zítřejším zápasem nějaké hecování nebo sázky?

Horáček: Už něco proběhlo. Jsme spolu každý den v kontaktu. Vždy nějaké narážky na tohle téma přijdou ve stylu kdo koho kopne a podobně. Asi bychom byli oba rádi, kdyby to skončilo remízou.

Plšek: Já bych právě řekl, že se ani moc nehecujeme. Maximálně slovně. Ale rozhodně nějaké sázky mezi námi neprobíhají. Zápas pojmeme spíš přátelsky.

Máte nějaký společný zážitek třeba z Vlachovic?

Horáček: Máme jich mnoho, protože jsme společně prošli žáky přes dorost až do mužů. V dorostu jsme dokázali postoupit z krajského přeboru a hráli jsme spolu i v mužské kategorii ve Vlachovicích. Podařilo se nám vyhrát I. A třídu, takže jsme si společně zahráli krajský přebor. To byl velký úspěch, protože jsme měli tým složený jen z tamních rodáků. Navíc jsme byli jediný klub, který nejvyšší soutěž kraje hrál bez peněz jen pro radost.

Plšek: Taky bych zmínil ten postup do krajského přeboru. Tenkrát to bylo hodně příjemné.

Jste nejlepší kamarádi?

Horáček: Chodili jsme spolu na základní školu a už tam jsme byli nejlepší kamarádi. Po škole jsme si chodili kopat. Od té doby spolu kamarádíme.

Plšek: Jo, jak se přestěhoval z Otrokovic. Od čtvrté třídy základní školy se známe. Přitom ze začátku jsme se ani moc nebavili. Ani jsme spolu ve třídě neseděli v lavici. Ale když jsme začali zjišťovat, že máme rádi fotbal, tak to začalo. On začal hrát fotbal ve Vlachovicích, sedli jsme si k sobě do lavice a pořád spolu kamarádíme.

Oba bydlíte ve Vlachovicích?

Horáček: Dominik bydlí ve Vlachovicích a já ve Vrběticích. Jsme asi kilometr od sebe. Ale on tady má o tři baráky vedle babičku, kde je vlastně skoro pořád. O prázdninách je tady každý den. Jsme spolu pořád v kontaktu.

Na podzim slavil v Brumově Slavičín a oba jste nastoupili proti sobě. Potkali jste se na hřišti v souboji?

Plšek: Moc jsme se nepotkali. Akorát tam byl jeden střet, kdy jsem ho zfauloval.

Horáček: Po tom faulu jsme se tomu pak zasmáli. Já jsem jinak hrál na levé záloze a on ve středu, takže ani nebyla možnost se potkávat.

Bude motivace uspět a oplatit jim porážku o to vyšší?

Horáček: Určitě bychom si chtěli spravit reputaci. Prohrát doma 0:4 je dost. Ale my teď máme jiné starosti než Slavičín. Ten má na rozdíl od nás postupové ambice, my se jedeme k nim už zachránit. Takže chceme vyhrát.

Dovolíte jim to?

Plšek: Kdepak, nic jim nedáme zadarmo. Uděláme všechno pro výhru. Budou nám chtít ale porážku vrátit. Asi se nyní nachází v lepší psychické pohodě.

Co bude na soupeře platit?

Plšek: Nemají tolik zkušený mančaft jako my. Vyzrálostí bychom je mohli porazit.

Horáček: Budeme se snažit o kombinační hru, protože víme, že jsou ve vzduchu dobří. Asi je musíme přehrát rychlostí a důrazem. Nesmíme prohrávat osobní souboje. Snad to přinese úspěch.

Daniel Horáček

Narozen: 27. října 1994

Klub: FC Elseremo Brumov

Post: Záložník

Bývalý klub: SK Vlachovice

Dominik Plšek

Narozen: 30. červen 1995

Klub: TVD Slavičín

Post: Záložník

Bývalý klub: SK Vlachovice