„Fotbal hraji dost dlouho na to, abych tu roli vzal. Snažím se předvádět pořád stejné výkony a pomoct mladým. Nevidím v tom problém, takhle by to mělo fungovat," nabídl svůj pohled dříč, který 23. února oslavil 38. narozeniny.

Své poznatky má komu předávat, jen co je pravda, neboť v zimní přípravě se v kádru brousila řada nadějných hráčů. Jen namátkou lze jmenovat Blanaře, Bartolomea či Kopečného. A dle všeho všichni dělají značné pokroky.

„Jo, jo, pracovali dobře. Někteří mě až mile překvapili, ale konkrétní jména si nechám pro sebe, aby kluci nebyli na hrušce," usmíval se dvojnásobný mistr české ligy se Slavií Praha.

Pro Davida Hubáčka je dlouhá zimní pauza rutinou, ze které letos nic nevybočilo. „Je to pořád stejné. Chystali jsme se v domácích podmínkách až na čtyřdenní soustředění v Luhačovicích. Uvítal bych, kdybychom jeli za teplem, ale to je snad výhled až do blízké budoucnosti," rozesmál se.

Ševci měli po dva měsíce spoustu prostoru otestovat si výkonnost a nácviky z tréninků. V přátelácích si vedli chvályhodně, jenže…

„To je něco jiného než soutěž. Teď pocítíme úplně jiný tlak. Každopádně jsem spokojený, jak jsme zápasy zvládli výsledkově a doufám, že tak budeme pokračovat," přeje si stoper, jenž na podzim nevynechal ani minutu ve FNL.

S blížícím se startem jara ožívají i prognózy, kdo bude patřit mezi favority druhé ligy, kdo obsadí postupové pozice atd. Sliny na sladký úspěch se sbíhají také klubu z Baťova města.

„Olomouc bude asi jasná, u ní je to bez debat, ale dále to bude hodně otevřené. Porvou se čtyři mančafty a já doufám, že my budeme figurovat mezi nimi," uvedl Hubáček.

„Klíč k tomu představují vítězství. A abychom jich dosahovali, budeme potřebovat bojovnost, nasazení a agresivitu. Pokud budeme hrát jen fotbal, tak neporazíme ani divizní mančaft," ví dobře rodák ze Zlína, který se do mateřského klubu vrátil v létě 2013 po osmileté štaci ve Slavii.

Matador ševců s přezdívkou Hub se na mistrovská utkání těší jako za mlada. Poslední test na ně absolvoval se spoluhráči v sobotu při duelu s třetiligovým Prostějovem. Žlutomodří vůbec poprvé v roce 2015 odehráli zápas na přírodním terénu, tuto možnost dostali na stadionu TJ Jiskra Otrokovice.

„Ten rozdíl oproti umělce byl znatelný. Bylo to pro nás moc užitečné, potřebovali jsme co nejdřív nastoupit na přírodní trávu, protože na Žižkově asi nebudeme hrát na umělce," poznamenal se svým typickým úsměvem Hubáček.

Zároveň tak okusil velmi těžké podmínky, kdy se hráčům kolikrát bořily nohy několik centimetrů do země a fotbal bylo složité hrát. „Terén byl hodně měkký. Kombinační hru nešlo moc praktikovat, spíš to bylo o bojovnosti a o vůli odjezdit utkání. My jsme v zápase ukázali dobré věci, ale také špatné, z nichž některé zapříčinily technické chyby na terénu. Nicméně celkově byl splněn účel duelu," pochvaloval si účastník Ligy mistrů z roku 2007.

Na druhou stranu terén neterén, ševci se dostali do obrovských příležitostí, které by teoreticky měly končit gólem za každých okolností. Na hypotézu ovšem fotbalista povoláním obránce hledal těžko odpověď. „Je pozitivní, že jsme si šance vypracovali. Jejich proměnění už je věc druhá," pousmál se na závěr David Hubáček.