Probíhaly poslední protesty, hlavní sudí od sebe odehnal i brankáře domácích Pjajka. Dziuba už byl plně koncentrovaný, soustředil se na co nejlepší provedení kopu. Dobře věděl, jak důležitý okamžik ho čeká. Ten s bravurou ustál na jedničku, Zlínsko poslal do prvního kola domácího poháru. „Hned jsem věděl, kam to kopnu. Na penaltu mám určeno několik míst, pouze si v daný moment vyberu, kam to dám,“ culil se šibalsky hrdina hostů.

Otrokovický klub má na tyto chvíle zpravidla určené tři různé hráče, Denis Dziuba se řadí mezi ně. Proti Slavičínu si neváhal vzít balon a celou zodpovědnost na sebe. „Záleží, kdo si na ni nejvíce cítí, komu jde nejvíc zápas, tak si ji vezme, vyšlo to na mě. Jsem rád, že jsem týmu pomohl alespoň penaltou.“

Pokutový kop po souboji domácího Lukáše a hostujícího Kišky vzbudil velké emoce, divizní celek byl přesvědčený, že se o faul nejednalo. „Co jsem viděl, náš hráč byl první u balonu, šel slyšet kontakt. Takových bylo hodně, rozhodčí si to obhájí,“ nepochyboval 23letý borec krátce po děkovačce s fanoušky Zlínska.

Svěřenci Davida Rojky se ještě v posledních vteřinách utkání museli ohánět, hned po rozehraní čelily ataku Slavičína. Ten se však neprosadil, do prvního kola MOL Cupu proti Frýdku-Místku tak šel favorit.

Jak kapitán hostů uznal, všem z tábora hostů spadl kámen ze srdce. „Chtěli jsme to tady zvládnout, od začátku jsme věděli, že to nebude žádná sranda. Taky se to ukázalo. Byli jsme lepší, měli jsme kopu šancí, já jednu na hlavě, bohužel nás trápí koncovka. Slavičín hrozil z brejků, nákopů. Naštěstí to tam spadlo z penalty,“ oddechl si důležitý člen Rojkovy skvadry.

Zdroj: Radek Štohl

Při absenci kapitána (Oleksandr Pernatskyi) se červené pásky proti diviznímu soupeři ujal právě hrdina pátečního střetnutí. „Jsem jeho první zástupce, asistentem mě určili hned po příchodu. Když Alex nehraje, což se stává málokdy, tak jsem druhý kapitán po něm,“ vysvětluje.

Kdekoho by zodpovědnost mohla svazovat, Dziuba si naopak tuto roli užívá. „V každé kategorii, i ve futsale, jsem většinou byl kapitán. Spíše tým vyburcuju, snažím se kluky povzbudit, seřvat. Jsem více v zápase,“ těší se z této pozice.

Zdroj: Radek Štohl

Zda i do dalšího zápasu půjde v roli kapitána se teprve uvidí. Následující utkání Zlínska se uskuteční už v MSFL, v pátečním prvním kole nové sezony se představí na půdě nováčka ze Startu Brno. „Ještě je potřeba na něčem zapracovat, minimálně na střílení gólů. Celkově na vypracování šancí, neumíme se tam dostat, chybí i trochu štěstí. Máme hodně nových hráčů, někteří nehráli nebo nebudou hrát,“ uzavírá Denis Dziuba.

Úvodní kolo třetí nejvyšší soutěže začíná 3. srpna od 18 hodin.