SLAVIČÍN – HOLEŠOV 2:0 (2:0)

„Začali jsme mdle, chyběl pohyb a nasazení. Nečekali jsme otevřenou partii, Holešov hráli zezadu, ale ze své první šance trefil tyč. My neustále dobývali svatyni, Goňa a Kříž ale své sóla na gólmana neproměnili," mrzelo domácího kouče. Rozhodnutí přišlo po hodině hry. „Prostřídání Matůšem naší hru oživilo a první gól nás uklidnil. S takovým výkonem bychom ale proti zkušenějšímu týmu asi neuspěli, ten by nás potrestal. Jako dnes se na podzim nechceme prezentovat," má jasno Otépka.

„Na úvod to od nás nebyl špatný výkon. Úvodních dvacet minut jsme byli i lepším týmem, škoda nastřelený tyče a možná neodpískané penalty po ruce, utkání mohlo vypadat jinak. Pak se začal prosazovat zkušenější soupeř, nám zatím chybí rychlejší přechod do útoku," vidí největší slabinu kouč Holešova Martin Malík. „První gól byla chyba na první tyči, kdy soupeř přešel přes dva lidi, než vzpamatovali, inkasovali jsme podruhé a tato trefa nás srazila. I přes prohru mám z utkání dobrý pocit," konstatoval kouč nováčka, jehož čeká domácí premiéra v sobotu s Rosicemi.

Slavičín nyní čeká hodně náročný týden – nejprve ve středu domácí pohárový duel s prvoligovým Brnem (17), v neděli pak Valašské Elclasico v Brumově (10.15). „Pohár je pro hráče a hlavně naše fanoušky svátek. S ligistou budeme chtít vydržet co nejdéle bez inkasované branky a pak se uvidí," pousmál se kouč Valachů. „Byl jsem se o víkendu podívat na Zbrojovku do Karviné a je jasné, že nás čeká nás mladý rychlý celek. Určitě je budeme chtít potrápit, ale důležitější pro nás bude divizní derby v Brumově," má jasno trenér TVD.

Branky: 63. Kříž, 64. Matůš. Slavičín: Vypušťák – Kocián, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – Goňa, Školník, Horáček (70. Bartoš), Kalus (46. Matůš) – P. Švach, Kříž (77. Velecký). Holešov: Janalík – Matulík (87. Kotas), Roubalík, Olša, Charuza – Chudárek, Münster, Palík (73. Marek), Polomík (81. Barták) – J. Křenek, Hlobil. Trenér: Martin Malík.