A pravděpodobně se to nezmění po této sezoně, v níž se právě tyhle dva týmy s největší pravděpodobností poperou o postup.

„Za Všeminu hrají slušní kluci, naše vzájemné zápasy mají ve čtvrté třídě nejlepší atmosféru. Že prohráli se Štípou, jsme jim nevyčítali. Byli jsme hlavně naštvaní na Štípu, kterou posílili hráči z áčka a pak stejně nechtěla jít nahoru,“ vrací se o pět měsíců zpět Petr Zbranek, tehdy hrající kouč Trnavy. „Rivalita panuje hlavně mezi fanoušky, kteří si občas vynadají,“ přidává svou zkušenost všeminský sekretář David Řepa.

Derby končívají zpravidla radostí Trnavy, která na podzim doma zvítězila 5:3, přestože prohrávala 1:3. „Všemina z nás má komplex,“ říká Stanislav Chytil, který se chopil v létě trenérského žezla po Zbrankovi.

„Na Trnavu neumíme. Když jde o body, dokáže se na nás dobře nachystat,“ přiznává Antonín Burša, hrající kouč Všeminy.

A také střílející. Teprve 23letý útočník oslňuje nejen svými blonďatými vlasy, ale také pohotovostí v koncovce. Síť soupeřů napnul na podzim šestnáctkrát, jeho parťák Holík čtrnáctkrát. Právě díky nim je Všemina po 12 kolech v lepší výchozí pozici než Trnava.

„Šest bodů ale není žádná ztráta,“ mávl rukou Chytil. „Všemina, to je Burša a Holík. Pokud by jí jeden z nich vypadl, měla by velké starosti. Větší obavy mám z Jasenné. Má šikovného trenéra a nadějné mladé mužstvo,“ míní kouč Trnavy.

„Sedm bodů je velké manko, Všemina si postup pohlídá,“ uklidňují lídra kouč Jasenné Marek Řezníček i hrající trenér rezervy Veselé Tomáš Gajdošík. „Na jaře však může někdo vyletět nahoru jako loni béčko Štípy,“ zůstává Burša opatrný.

Z pronásledovatelů ale spřádá plány na posun výše jen Trnava. „Tajně jsme doufali, že zamícháme postupovými kartami. Našemu mladému mužstvu ale scházela zkušenost, proto jsme zbytečně poztráceli body s Neubuzí, Všeminou nebo Lutoninou,“ lituje Řezníček. „Jsem překvapený, že jsme tak vysoko. Lidí máme dost, ale chodí nepravidelně,“ přidává Gajdošík, který se postaral o polovinu z podzimních branek svého celku. „Kluci na mě dřou a sem tam to tam fouknu,“ culí se kouč Veselé.

Ve Všemině však nehodlají ponechat nic náhodě. „Snažíme se tým doplnit o dva kvalitní hráče, něco máme rozjednané,“ nezastírá Burša. „Třetí třída by nám slušela. Za odvedenou práci si postup zasloužíme. Parta se dala dohromady, trénujeme dvakrát týdně, není problém s docházkou,“ libuje si Burša, který kromě primátu kanonýra drží ještě jeden: je nejmladší trenér mužských soutěží zlínského okresu.

„Ostatní ho berou, protože má za sebou několik let v Tescomě Zlín. Fotbalu rozumí,“ chválí David Řepa. „Se staršími hráči vycházím v pohodě, také si něco řeknou ke hře. Moc jich tady ale není. Víc je kolem mě mých vrstevníků,“ líčí Burša poměry v kabině Všeminy, která hrála naposledy III. třídu v sezoně 2008/09.