„Jsme všichni moc rádi, že jsme se udrželi. Abychom mohli do budoucna hrát první ligu, je povinností mít rok od postupu v dorostenecké celostátní lize 19letých svůj výběr," upřesnil předseda představenstva a generální ředitel Fastavu Milan Plesar.

„Navíc v naší koncepci práce s mládeží upřednostňujeme před juniorskou ligou právě nejvyšší dorosteneckou soutěž v kombinaci s mužskou rezervou v MSFL," doplnil.

Mladí ševci po druhém jarním kole balancovali dokonce na hraně přímého sestupu ze soutěže, ale následně družstvo převzali po Martinu Ondovi šéftrenér zlínské mládeže Marek Hábl s asistentem Petrem Slončíkem. Ve zbývajících sedmnácti kolech žlutomodří posbírali 30 bodů a stali se v nich pátým nejlepším týmem.

„Naše první vidina byla, abychom zvládli baráž, ale nakonec ji ani nemusíme absolvovat. Jsme tedy spokojení," uvedl Hábl, jenž nepochyboval o tom, že se svěřenci kritickou situaci zvládne. „Znal jsem hráče a věděl jsem, že když navážeme na tříletou systematickou práci, k záchraně dospějeme. Harddisk hráči v hlavě oprášili," těší jej.

V úspěšné misi se Marek Hábl ukázal jako výborný psycholog.

„Nechtěli jsme si připouštět stres a to, že hrajeme o záchranu. Vedli jsme hráče k útočnému fotbalu a přesvědčili jsme je, že jej nezapomněli. Na začátku jsme si řekli, že pro nás začíná sezona a chceme skončit první. To se nepodařilo, ale i s pátým místem jsme velmi spokojení. Hráči si uvědomili, že se můžou rovnat se všemi českými týmy," poznamenal zlínský trenér.

Záchrana starších dorostenců je pro klub z Baťova města významná i z hlediska budoucnosti. „Devatenáctka je výkladní skříní mládeže, zúročuje se zde veškerá práce v této oblasti. Je pro nás důležité, že se budeme moct nadále konfrontovat s nejlepšími družstvy v republice. V devatenáctce navíc dáváme příležitost i mladším fotbalistům. Úroveň skupiny šestnáctek a sedmnáctek není na Moravě taková, jak bychom si představovali, tak se snažíme hráče posouvat. Záleží nám na kvalitě, nikoliv na věku," podotkl Hábl.