„Nasazení a přístup byly ze strany hráčů opravdu týmové a všichni dřeli pro jediný cíl, kterým bylo uspět v tomto zápase," pochvaloval si šéftrenér zlínské mládeže Marek Hábl na klubovém webu skutečnost, že mladí ševci si uvědomili, do jak vážné situace se v celostátní lize staršího dorostu dostali.

Žlutomodré přivedla k vítězství taktika založená na pevné defenzivě a nebezpečných kontrech. Už po čtvrthodině se mohl prosadit Chwaszcz, avšak velkou šanci neproměnil. „Tento okamžik nám ale pomohl alespoň po psychické stránce, protože mužstvo si začalo počínat o něco sebevědoměji a už jsme nehráli tolik ustrašeně," poznamenal zlínský kouč.

Před přestávkou už byl úspěšný Polomík, a když ševci přežili velký tlak Severočechů po přestávce, kráčeli si pro zlaté body. Přitom dokázali i domácím stále hrozit a odměnou jim byla pojistka Bača v závěru.

Zlínští tak udělali první krůček k úniku z barážové pozice. Navázat ně něj budou moct v sobotu v domácím duelu s Jihlavou. (rš, jš)

JABLONEC "19" – ZLÍN "19" 0:2 (0:1).

Branky: Polomík, Bačo. Rozhodčí: Vít. Sestava Zlína: Dostál – Michálek (46. Petřík), Bačo, Tkadlec, Polomík – Palík (76. Mlýnek M.), Stuchlík (62. Tureček), Masař – Oulehla (31. Mlýnek V.), Chwaszcz (68. Zahnaš), Mlčák. Trenéři: Marek Hábl a Petr Slončík.