„Trenér mi po každém zápase volá a nabádá mě, abych pokračoval v dobré práci. Říká, že se může stát, že mi v nejbližší době dá šanci," prozradil Deníku třiadvacetiletý útočník. „Velmi mě to motivuje," dodal.

Šťastnou reprezentační chvíli už jednou prožil – 31. května 2014 zasáhl do přátelského utkání s Kolumbií. Vděčí za to tehdejšímu kouči Alainu Giressovi. Teď jej má v hledáčku Aliou Cissé, bývalý záložník francouzského Paris Saint-Germain či anglického Portsmouthu. Díky výkonům ve Zlíně. Diop v jedenácti letošních startech vstřelil pět gólů.

„Cítím se velice dobře. Hlavně jsem šťastný, že pravidelně hraju," poznamenal.

K duhu mu jde navíc spolupráce s Harisem Harbou. Rozeným Bosňanem a druhým bomberem ševců.

„Je to výborný fotbalista. Rozumíme si na hřišti a býváme spolu i na hotelu. Je to také cizinec, takže komunikace s ním je pro mě jednodušší. Cítím se vedle něj dobře," potvrdil rodák z Lougy.

NA JAŘE JEJ LIMITOVALA ZRANĚNÍ. TEĎ MŮŽE UKAZOVAT SVOU HRU

Kvalitními vystoupeními v aktuální sezoně splácí důvěru Bohumila Páníka. Zlínský kouč jej hned po lednovém příchodu na Letnou chválil za přístup k tréninku a i po nevýrazných výkonech tvrdil, že je výborným fotbalistou.

„Na jaře to pro mě bylo těžké. Rozkoukával jsem se, zvykal si na jiný systém než ve Slavii, kde jsem předtím navíc nehrál, a hlavně mě limitovala zranění. Teď si vše sedlo, jsem zdravý a můžu ukázat svou hru," těší Diopa.

Užívá si nejen osobní pohodu, ale i tu týmovou. Vždyť se se spoluhráči téměř po polovině ligové soutěže vyhřívá na druhém místě v tabulce.

„Nikdo to od nás nečekal. Chováme se jako rodina, makáme, máme výborného trenéra, který je důkladný v trénincích i v taktice a to se vše odráží na hřišti. Výsledků dosahujeme díky týmové práci," podotkl.

Pozitivní je také při vyprávění o městě Zlín.

„Je moc pěkné a menší velikosti. Klid potřebuji k tomu, abych se soustředil jen na fotbal a byl úspěšný. V Praze to bylo trochu jiné. Tam byli kamarádi, občas se zašlo ven…," přiznal obdivovatel anglického Arsenalu.

CO RÁD DĚLÁTE VE VOLNÉM ČASE? „DIVAM SE NA FUTBOL…"

V současném působišti zároveň rozvíjí znalosti českého jazyka, se kterým se setkává od léta 2014. Vzhledem k tomu, že v krvi má francouzštinu, je to pořádná dřina.

„Ale jak jsem v Česku déle a déle, tak jazyk čím dál více chápu. Platí u mě to stejné, co nedávno říkal Ibrahim Traoré. Také si dokážu třeba nakoupit, a když něco nevím, zeptám se," dodal Diop.

Následně vynikl.

V anglicky vedeném povídání, místy proloženém francouzskou komunikací, prošel drobnou zkouškou z češtiny. Na otázku co rád dělá ve volném čase, s úsměvem odpověděl: „Divam se na futbol."

Rozhovor mohl pokračovat. Ve fotbalové kariéře je senegalský šikula inspirovaný krajanem Sadio Maném, který se během čtyř let vypracoval z druholigových francouzských Mét až do slavného Liverpoolu. V létě si jej přivedl Jürgen Klopp. Mezitím vynikl v Salzburgu a Southamptonu.

„Něco podobného bych chtěl jednou dokázat," svěřil se Diop v únorovém rozhovoru pro Deník.

Jestli k naplnění své vize udělá další krok hned v zimě, to nyní nemínil předbíhat.

„Ve Fastavu jsem spokojený, soustředím se jen na tréninky a zdejší klub. Pak se uvidí," prohodil.

Nejbližší utkání má se spoluhráči na programu zítra, kdy se na Letné od 15 hodin představí pražská Dukla. Hosté jsou po 14. kole ePojisteni.cz ligy až na 14. místě.

„Na tabulku se nesmíme dívat. Soupeř má kvalitu, hraje dobrý kombinační fotbal. O body jej připravují neproměněné šance," upozornil Diop. Na závěr však doplnil: „Je nám jedno, jestli hrajeme se Spartou nebo Duklou. Soustředíme se jen na sebe a chceme vyhrát."