Deset minut před koncem zápasu, který se odehrál 10. května, totiž do hry v dresu domácích nastoupil s číslem 13 na registrační průkaz Jakuba Olšaníka fotbalista Martin Velikovský z Malenovic. Poté, co jej jeden z hráčů Mysločovic poznal a ten se dovtípil, že byl odhalen, ještě před skončením utkání se z hřiště „ztratil“ jako pára nad hrncem a domácí utkání dohráli pouze v deseti hráčích. „Po skončení zápasu jsme samozřejmě žádali konfrontaci hráče číslo 13. Poněvadž ale ten již podle domácích nebyl ve sportovním areálu, na tento zásadní prohřešek jsme v zápise formou námitky ohledně totožnosti hráče upozornili,“ potvrdil předseda Mysločovic Rostislav Skopalík.

Sportovně technická komise však na svém zasedání celou záležitost označila za neprokázanou a nechala výsledek dosažený na hřišti. „Verdikt nás natolik popudil, že jsme se odvolali k výkonnému výboru,“ upřesnil Skopalík.

Třebaže zástupci Lhoty u Malenovic se snažili mlžit, až tato instance na svém mimořádném zasedání v polovině minulého týdne společně s disciplinární komisí provinění odhalila. „Sám Martin Velikovský se nakonec přiznal. I bez toho jsme však měli dostatek podkladů, aby utkání bylo dodatečně kontumováno ve prospěch Mysločovic, a Lhotě u Malenovic jsme vyměřili pokutu ve výši tisíce korun, což je na této výkonnostní úrovni maximální výše finančního postihu,“ upřesnil předseda OFS Zlín a člen výkonného výboru Pavel Brímus.

Dsiciplinární komise následně potrestala zákazem výkonu všech funkcí do 24. 12. 2009 vedoucího týmu Lhoty u Malenovic Petra Strojila, trenéra Libora Horáka a kapitána Lukáše Brázdu. „V případě fotbalisty se jedná pouze o zákaz funkce kapitána. V podstatě ve všech případech jsme využili možnost nejvyšších trestů v dané hranici,“ upozornil předseda DK OFS Zlín Bronislav Cibulka.