„Tomáše znám delší dobu a sledoval jsem jeho výkony ve Štítné nad Vláří. Delší dobu prokazuje svou výkonnost,“ netají se kouč Pavel Prešnajder, pod jehož vedením Valaši premiérově polykají zimní přípravu.

Společnou fázi zahájili jeho svěřenci čtyřdenním soustředěním ve Velkých Karlovicích.

„Protože nebyl sníh, upustili jsme od běžkování a místo toho jsme vsadili na túry, mimo jiné na Lysou. Na úvod to ale více než o nabírání objemu bylo o stmelování party, wellnessu, prostě klasický teambuilding,“ pousmál se 36letý trenér a v minulosti výborný fotbalista.

„S nabíráním kondičky jsme začali až od pondělí v našich podmínkách, na naší umělce. Připravovat se budeme třikrát až čtyřikrát týdně, v plánu máme také sedm přípravných zápasů na domácím hřišti v Hrádku. Soupeře máme kvalitní, na programu jsme pracovali už na podzim,“ pochlubil se ambiciózní trenér, jenž se během přestávky rozloučil s jediným fotbalistou – Dominikem Plškem.

„Je to ze studijních důvodů. Čeká jej poslední ročník na právech, což je náročné. Dohodli jsme se proto, že pomůže svým Vlachovicím se záchranou,“ upřesnil.

Do prvního týmu tak povolal čtveřici talentovaných dorostenců a rezervního mužstva.

„Aktuálně pracuje 22 hráčů, což je pěkné číslo. Pokud vyjdou ještě další dvě posily, bylo by to ideální,“ netají se Prešnajder, který by i v odvetách rád čeřil vodu v popředí tabulky.

Program přípravy TVD Slavičín: 27. 1.: Konice (14), 31. 1.: Fastav Zlín U-21 (17.30), 3. 2. Púchov (10), 10. 2.: Fastav Zlín U-19 (14), 17. 2. Lednicke Rovne (10), 24. 2. Sp. Hulín (10), 10. 3. Strání (14).