Kádr pátého celku skupiny E jinak nedoznal přes zimu téměř žádných změn. Staronovou tváří je pouze Andrej Šamánek, který se vrátil zhostování vProvodově.

Valaši však shánějí koncového hráče, přestože se mohou pochlubit nejúdernějším ofenzivou soutěže.

„Máme tři klasické útočníky, jenže Fojtík kvůli studiu na vysoké škole příliš netrénuje a Kulíšek má zánět vachilovce a není jasné, jak dlouho bude chybět. Zbývá tak pouze Macek,“ vyložilHořák.

Jeho svěřenci mají za sebou hrubé nabírání fyzické kondice a čtyři přípravné duely. Na turnaji Barum Continental Cup vOtrokovicích nejdříve podlehli Brumovu 0:2 a Bystřici pod Hostýnem1:3.

„Výsledky vtéto fázi přípravy pro nás nejsou nejdůležitější. Naše hra se však postupně lepší,“ podotkl kouč fotbalistů TVD, kteří následně rozstříleli Viktorii Otrokovice 4:0 a místo sobotního odloženého utkání se Spytihněví porazili lídra divize D Sparta Hulín 2:1. „Hrál se oboustranně kvalitní fotbal se spoustou šancí,“ pochvaloval siHořák.

Vedení klubu nedávno rozhodlo, že Slavičín bude stejně jako na podzim hrát své domácí střetnutí vsobotu. „Původně se mi to moc nelíbilo. Potřebujeme však, aby kluci, kteří nebudou váčku tolik vytíženi, mohli nastupovat vneděli za béčko,“ uvedl Hořák.