„Přes náš klub si zajistilo vstupenky necelých čtyři sta fanoušků, náš sektor hostí by tak měl být naplněn z poloviny. K dispozici jsme totiž měli osm set míst,“ upřesnil sekretář FC Fastav Zlín Lukáš Pantálek.

Naposledy do Ruska nabídl fotbalový klub fanouškům možnost exkluzivního letu a ubytování se samotným týmem. Nyní však od této možnosti upustil.

„Kapacitu letadla naplnili členové a partneři klubu. Cestu do Kodaně jsme vůbec neorganizovali. Této role se zhostily cestovní kanceláře, a to jak letecky s noclehem, tak autobusem na otočku,“ potvrdil Pantálek.

S fotbalisty Zlína absolvoval na stadionu v Kodani předzápasový trénink taký levý obránce Daniel Holzer.
Holzer: Odveta bude těžší, ale taktiku v Dánsku měnit nebudeme

„Vstupenky ale zajišťoval jen náš klub, jiná cesta nebyla,“ doplnil.

Vedle zajištění vstupenek ale vedení klubu pomohlo fanouškům s přípravou překvapení.

„Kluci si připravili speciální choreo, ale více nemohu prozradit. Každopádně se celý rok snažíme v tomto směru našim nejvěrnějším fanouškům pomáhat,“ potvrdil Pantálek.

 „Samozřejmě se pokusíme celý náš fanouškovský sektor zbarvit do žlutomodra,“ naznačil sekretář zlínského klubu.

Fotbalisté Fastavu Zlín ve středu ráno odletěli z brněnského letiště v Tuřanech do Kodaně, kde je čeká další zápas Evropské ligy.
Fotbalisté Fastavu dnes vyrazili do Kodaně. Kapitán Janíček chce vítězství

Splnil si dětský sen. Ovšem i na úkor Vánoc

Na splnění snu padly nejen téměř všechny úspory, ale byla zapotřebí i finanční podpora rodiny.

„Letecký výlet do Kodaně vyjde fanouška okolo deseti tisíc korun. Podle toho, jak brzy si zajistil letenku, já ji mám za tři a půl tisíce korun. Ale celá akce autobusem na otočku a bez noclehu vyjde i na polovinu,“ má zmapovanou situaci teprve 18letý zlínský fanoušek Jakub Mrnuštík, jenž využil nejdostupnější možnosti, jak vidět fotbalisty Fastavu Zlín v rámci Evropské ligy na půdě soupeře.

„Splnil jsem si dětský sen, a to i na úkor toho, že Vánoce budou, co se dárků týče, skromnější. Navíc veškeré říjnové dary k plnoletosti směřovaly k naplnění potřebných financí na výjezd a můj premiérový let,“ přiznal.

Do hlavního města Dánska však nepoletí sám. Bude součástí pětičlenné výpravy.

„Spolu se strejdou jedou i naši známí. Každopádně budu benjamínkem výpravy,“ pousmál se student střední průmyslové školy v Otrokovicích, kde musel žádat o třídenní uvolnění.

„Problém jsem neměl, zameškané učivo ale budu muset dohnat,“ podrbal se na hlavě Mrnuštík, v posledních čtyřech letech velký fanda Fastavu.

Trenér zlínských fotbalistů Bohumil Páník pózuje na stadionu v Kodani s univerzálem Tomášem Janíčkem.
Páník: Oba celky čeká zápas pravdy. Už není kam uhnout

„Ještě déle ale chodím na hokej, beranům držím palce prakticky od dětství. Hokej a fotbal, to je moje,“ přiznává fanoušek, jenž vyrazil na dalekou cestu s klubovou šálou a v tričku – Vítěz Mol Cupu 2017.

Kdy a proč jste rozhodl jet podpořit ševce do Kodaně?

Je to výjimečný okamžik nejen pro zlínský fotbal. Chtěl jsem alespoň jednou vidět kluky na hřišti soupeře a ze všech možností, kvůli financím i vzhledem k atraktivitě, je Kodaň jasně nejlepší volbou. Uvidím, jaké to bude, nevylučuji ani cestu do Tiraspolu.

Letíte jen na fotbal?

Chceme spojit příjemné s užitečným. I proto jsme si zajistili ubytování na dvě noci a vracet se budeme až v pátek odpoledne. Kromě fotbalu máme v plánu prohlídku města, památek a místního pivovaru. Vše si organizujeme sami, bude to náročné. Co vím z okolí, řada fandů si počínala obdobně.

Kde nejdále jste byl coby fanoušek?

Popravdě jsem doposud cestoval jen po Česku. Nejdále jsem tak byl na dovolené na Maltě. Až si udělám řidičák, bude to lepší. (smích) Moc se těším na atmosféru v Kodani, bude podle mne podobná jako při finále Mol Cupu v Olomouci.

Váš tip na výsledek?

Jsem realista, výhra by byla z říše snů, ale coby fanoušek v ni věřím! (smích) Když kluci podají bojovný výkon, na remízu by mohli dosáhnout. Výhled do budoucna je ale optimistický – máme na tři roky podepsaný kvalitní kádr, vše si ale musí sednout. Moc rád bych oslavil výhru a postup ze skupiny, slivovici na cestu zpět máme v autě schovanou. (smích)