Na co jste s chladnou hlavou a odstupem času ohledně jarních výkonů celého mužstva přišel?

Těch věcí, proč nám to nešlo, se sešlo více. Hlavně jsme se nedostali během celého jara do správné sportovní formy, a když nám to nešlo herně, nedokázali jsme potřebné vítězství urvat ani silou nebo jej ubránit. Těch důvodů ale bylo více.

Byl to váš nejhorší půlrok v kariéře?

Jsou horší věci na světě, přesto cítím velké zklamání.

Zkusil jste celou situaci jako kapitán konzultovat s trenéry?

Samozřejmě že po porážkách v úvodu jara jsme se o tom bavili. Řekl jsem svůj pohled na věc, jak jsem to cítil. Nechtěl jsem, aby to tak pokračovalo dál a my nevítězili. To je normální a běžná věc. Všichni jsme přece na jedné lodi a úspěch klubu by pro nás měl být na prvním místě.

Ve Zlíně jste podepisoval při svém příchodu smlouvu na tři roky. Dva jsou už pryč. Jak je hodnotíte?

Je to jako sinusoida, jednou nahoře, jednou dole. Věřil jsem, že se nám podaří během těchto dvou let postoupit do ligy a já si ve třetím roce zahraji opět první ligu za Zlín.

V mnoha ohledech byly předchozí dvě sezony podobné. V té uplynulé to však vypadalo, že se fotbalem nebaví hráči a už vůbec diváci. Jak vrátit radost zpět na Letnou?

Byl bych rád, kdyby tomu bylo naopak a jak diváci, tak hráči měli z fotbalu radost. Ale pokud chcete pohodu a bavit se, musíte to mít taky něčím podložené. A to výsledky. Rychlý útočný fotbal a vítězství by měly vrátit fanoušky zpět na stadion.

Vedení klubu změnilo trenéra. Co říkáte na volbu Aleše Křečka?

Věřím, že naše spolupráce bude úspěšná a naše výkony a výsledky budou dobré po celou sezonu. Diváci budou na fotbal chodit s radostí a odcházet spokojení.

Je podle vás druhá liga pro Zlín optimální soutěž, nebo by se měl klub pokusit v dohledné době na první ligu skutečně zaútočit a využít potenciálu a infrastruktury, které na Letné jsou?

První liga je náš cíl. Na druhou stranu být úspěšný v čemkoliv je nesmírně těžké. Vůbec to není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Ale uděláme vše pro to, abychom úspěšní byli.

Jak trávíte dovolenou po nepříliš vydařené jarní části sezony?

Budu se věnovat dětem, sledovat Euro a připravovat se na novou sezonu.

Nebudete si chtít spíš od fotbalu odpočinout?

Pár dní odpočinku od fotbalu bude stačit. Euro si nenechám ujít. Dodá mi novou energii do další sezony.

Co soudíte o ambicích českého týmu? Napoví už dnešní duel proti Rusku?

Skupina bude vyrovnaná. Myslím si, že se o obou postupujících rozhodne až v posledních zápasech skupiny a držím palce klukům, aby se jim to podařilo.