Dobeš skolil Kelč hattrickem během 13 minut

Region – Do čtyřbodového trháku se dostal lídr I. B třídy skupiny B, rezerva Slavičína, který rozdrtil Zborovice sedmi góly. Zároveň využil zaváhání Kelče v Březnici, které překvapivý triumf vystřílel hattrickem během třinácti minut kanonýr Dobeš.

24.5.2011

Ilustrační fotoFoto: Pavel Mičola

Střelnici si otevřel i Fryšták, který osmi trefami skolil Míškovice. Vedoucí celek skupiny C Jiskra Otrokovice pouze remizoval v Bojkovicích, což využilo Strání a dotáhlo se na rozdíl bodu. Ztratil naopak Zlámanec, jenž prohrál ve Slavkově.

Val. Příkazy – Lidečko 2:2 Matušinec, Juřica – Hyžák, Ovesný, Janová – Hor. Lideč 1:1 Vojtíšek – Gažo, Podlesí – Zašová 3:2 Zetek, Tydlačka, Holčák – Trtík, Petřek, Val. Polanka – Jablůnka 3:2 Tajzler, L.Trčka, Gergela – Martinek, Brodek, Hovězí – Val. Bystřice 2:0 Kovář, Hromada Dan., Lhota u Vs. – Choryně 5:4 Chromčák, Surovec, Orság, Urban, Juřica – Vedral, 2, Mácha, Hadvičák L., Poličná – Vel. Karlovice B 3:0 Jasoněk, Marek T., Šobora.

ADMIRA HULÍN – LUBNÁ 2:2 (1:1)

Admira Hulín se od začátku pustila do soupeře a výsledkem byl vedoucí gól v 9. minutě po hlavičce Jakuba Kuby. Náskok mohl pojistit Janda, ale jeho dělovku skvěle chytl hostující brankář. Po čtvrthodině hry však Admira nepochopitelně přestala hrát a přenechala iniciativu soupeři, který po zásluze vyrovnal. Druhý poločas byl ze strany Admiry podstatně lepší, ale soupeř se po standardní situaci prosadil hlavou – 1:2. I přes řadu šancí na obou stranách se Admira dočkala srovnání, když tři minuty před koncem Volek vyrovnal na konečných 2:2.

Branky: Kubo, Volek – M. Piškula, Jirásek. Rozhodčí: Ponížil, 150 diváků. Admira Hulín: Zygar – Nedbal, Jurášek, Janda, Kubo (67. Polák), Adamík (82. Vyvlečka), Spáčil, Hradil, Simerský, Volek, Šenkyřík.

LOUKY – MALENOVICE 0:0

Derby tradičních soupeřů bylo od začátku utkání velmi opatrné. Oba celky pozorně bránily a držely si kombinačně svůj střed pole ve snaze neudělat jako první chybu a zbytečně inkasovat. První velkou šanci měly Louky, když se ocitl sám před gólmanem Juráněm Laciga, ale svou příležitost prováhal a domácí diváky nepotěšil. Oba celky se snažily vypracovávat šance, ale loucký Kadlec v té první netrefil ideálně míč a druhou mu hostující brankář zlikvidoval. Poradil si také s Caudrovou tvrdou střelou. Obě mužstva se snažila tlačit před brankáře ve snaze o standardní situaci, ale buď chyběla finální přihrávce přesnost, nebo obránci likvidovali pokusy bez faulů. Před koncem utkání musel prokázat své kvality i domácí brankář Janča, který nejprve Malenovicím vyboxoval nebezpečnou střelu a poté zneškodnil šanci z dorážky. Zápas proto skončil spravedlivou remízou.

Rozhodčí: Družbík – Rovenský, Skalický, 200 diváků. Louky: Janča – Horák, Mičola, Běťák, Malota, Landt, Caudr, Laciga, Kadlec, Ševčík, Kostka. Střídali: Janků, Wiesner, Polanský, Sviečka. Trenér Malota. Malenovice: Juráň – Novák, Bičan, Zimčík, Gazda, Střelec, Bartoń, Dyšlevský, Roubal, Blaha, Stružka. Střídali: Janča, Bartoň, Rosinec. Trenér: Juráň.

BŘEZNICE – KELČ 3:1 (3:0)

Oba týmy začaly opatrně. První šanci si vytvořili hosté až v 10. minutě, střela z dvaceti metrů však jen těsně minula branku. I když Kelč zpočátku plnila roli favorita a měla více ze hry ve středu hřiště, šance bez problému likvidovala obrana soupeře. Přestože v polovině poločasu nejprve Kelč nastřelila tyč, udeřilo na druhé straně z rychlého protiútoku. Rychlonohý Dobeš po nepříliš vydařeném výběhu hostujícího gólmana skóroval poprvé. Po půlhodině hry, rohovém kopu a následném centru zpět před bránu nikým nekrytý domácí Dobeš skóroval hlavou podruhé. O chvíli později stejný hráč po dalším rychlém kontru dovršil hattrick, který se mu podařilo vstřelit za třináct minut. Hosté nemohli najít recept na domácí obranu, přesto nepolevovali a druhý poločas začali náporem, který korunovali brankou Pitruna v 50. minutě. O chvíli později navíc nastřelili tyč. Březničtí se ubránili a dále vyráželi do nebezpečných protiútoků. I nadále byl nebezpečný zejména Dobeš. Kelčští se snažili, ale bez potřebného efektu. Březničtí už vedení dokonce uhájili.

Branky: Dobeš 3 – Pitrun. Rozhodčí: Hrbáček, Minarčík, Mikulášek, 200 diváků. Březnice: Dyšlevský – Dobeš, Gracl, Dostál, Stuchlík V., Šmigura, Stuchlík P., Ambrož, Adamík, Teplý, Hamerník. Střídali: Štěpaník, Mol, Hnátík. Kelč: Šindelek – Vlček, Pitrun D., Vinklar, Pastrnek, Kulich, Machač L., Machač J., Minář, Chrástecký, Škařupa. Střídal: Minář P.

HOLEŠOV B – RUSAVA 1:2 (1:0)

Do vedení se dostali domácí po střele Uruby. V první půli měl sice dvě vyložené šance hostující Páník, ale rezerva Holešova měla ještě víc příležitostí vedení navýšit. Až po hodině hry začala Rusava domácí přehrávat. I díky aktivnímu střídajícímu Havránkovi byla v závěru jasně lepší. Hostující žolík nejprve první šanci zahodil. Zanedlouho se po faulu na něj kopala penalta, kterou P. Pavelka proměnil. Vítězný gól vstřelila Rusava po dobře kopnutém rohu Páníka, který si Holešov sám nešťastně srazil do sítě.

Branky: Uruba – Pavelka P. z pen., vlastní. Rozhodčí: Dujíček – Ponížil, Zicháček. Rusava: Palát – L. Vaculík (46. Barot), Štefek, P. Pavelka, Mir. Vaculík (37. V. Pavelka) – Mich. Vaculík, Šimčík, Regentík, J. Pavelka – Páník, Zelený (60. Havránek).

FRYŠTÁK – MÍŠKOVICE 8:1 (4:1)

Domácí si zápas náležitě užili a předvedli přítomným divákům pěkné akce i krásné branky. Na okamžiky, jaké předvedli při svých gólových zakončeních Bednařík nebo Lošťák, se vyplatí na amatérský fotbal přijít, protože takových je ve vyšších profesionálních soutěžích pramálo. Zápas začal aktivitou Fryštáku, ovšem v 8. minutě byli blízko gólu Míškovičtí, kteří z přímého kopu nastřelili břevno. O tři minuty později však přerušila obrana Míškovic útok domácích jen faulem. Míč si postavil k přímému kopu Bednařík a nádherně poslal Fryšták do vedení – 1:0. Ve 21. minutě centr D. Chudého z lajny poslal P. Křenek podruhé za záda brankáře – 2:0. Míškovice moc domácí obranu netrápily, ale ve 27. minutě obránce Rudolf fauloval ve vápně a penaltu proměnil Javora – 2:1. Radost Míškovic ze snížení skóre trvala pár vteřin. Fryšták rozehrál ze středu hřiště a po centru P. Křenka dal hlavou třetí gól Fryštáku T. Křenek – 3:1. Tento okamžik hostující celek složil do kolen. Postupně vyklízeli střed hřiště a jejich pohyb byl stále slabší. Do přestávky Fryšták ještě skóre navýšil, když ve 43. minutě po střele Petráše dorážel D. Chudý – 4:1. Fryšták vyhrál první půlku nečekaně snadno a mohl si dovolit ve druhém poločase nějakou tu kudrlinku. Tou ovšem nebyla pátá branka v síti Míškovic dvě minuty po přestávce. Obrovský potlesk diváků si totiž vysloužil Lošťák, který překonal brankáře překrásným volejem – 5:1. Děravé síto připomínala stále více obrana soupeře. V 72. minutě dovolila Lošťákovi udělat kličku ve vápně a jeho levačka byla přesná – 6:1. Na hokeji se hází na led po vstřelení hattricku kšiltovky, v 75. minutě přistála jedna na trávníku symbolicky také. Luděk Lošťák předvedl svou kvalitu, když běžel v plné rychlosti z rohu vápna na brankáře a poslal míč lehce nad ležícího brankáře – 7:1. V 81. minutě neproměnil penaltu fryštácký Petráš, který však zaváhání napravil ještě ve stejné minutě, když sólový únik na brankáře soupeře vyřešil blafákem – 8:1. Fryšták se dočkal po měsíci tříbodového zisku a soupeř střeleckou pohodu odnesl výpraskem.

Branky: Lošťák 3, Křenek P. a T., Petráš, Chudý, D. Bednařík – Javora. Fryšták: Mikel – Velikovský (80. Mikulík), Rudolf, Krhůtek, Bednařík, Chudý. D, Lošťák, Petráš, Holomek, Křenek. P, Křenek.T. Míškovice: Hložek – Herodes, Javora, Mikala, Prokop, Sieklik, Krajča, Kopřiva, Skotek, Závrbský (55. Pospíšil), Zapletalík (29. Machálek).

SLAVIČÍN B – ZBOROVICE 7:0 (5:0)

Slavičín svého soupeře od první minuty válcoval a již v 9. minutě vedl 2:0 po trefách mladíků dorosteneckého věku Sochory a Šebáka. Celou první půli se hrálo pouze na jednu branku. Slavičín si vytvářel jednu šanci za druhou, které přinesly i další tři góly ve zborovické síti po krásných kombinacích a vyšachování obrany. Ani po změně stran domácí nepolevili a soupeře dál ničili kombinační hrou. Pouze famózní zákroky hostujícího brankáře zachránily hosty ještě od většího přídělu. Slavičín si spravil reputaci po nevydařeném výkonu proti Rusavě a bavil diváky pohlednou hrou.

Branky: Sochora 2, Šebák 2, Kříž, Fojtík, Dolina. Rozhodčí: Blažek – Skalický, Kýr, 100 diváků. Slavičín B: Škovran – Fojtík, Lukáš, Ocelík, Šebák, Bureš, Kříž, Liška, Dolina, Kulíšek, Both. Střídali: Floreš, Dolina. Trenér: Dorúšek Michal. Zborovice: Chytrý – Švejcar, Hanák, Štěpánek, Kojetský, Šumbera, Vybíral, Hlaváč, Přecechtílek, Zapletal. Střídali: Prachař, Laube. Trenér: Kunc.

ZDOUNKY – TĚŠNOVICE 2:2 (0:1)

Ve Zdounkách se hrál krásný fotbal z obou stran. Těšnovice působily techničtějším dojmem, domácí naopak více bojovali. Celý zápas se hrálo nahoru-dolů i za velkého vedra. Těšnovice se ujaly vedení po čtvrthodině hry po rohovém kopu, kdy si Nehoda naběhl a zamířil pod břevno. Ve druhé půli zvýšil vedení v 70. minutě střídající Stanislav Pochylý a hosté byli na nejlepší cestě za třemi body. Ale Zdounky se nevzdaly a dvěma góly v rozmezí tří minut zásluhou Rampase a Navrátila vyrovnaly a zajistily si cenný bod. Za předvedený výkon si obě mužstva zasloužila pochvalu, a tudíž i remíza je z pohledu Zdounek spravedlivá. Domácí závěr zápasu dohrávaly bez vyloučeného Rampase, jehož rozhodčí poslal pod sprchy po dvou žlutých kartách za komentování jeho výkonu.

Branky: 78. Rampas, 80. Navrátil – 14. Nehoda, 70. Pochylý S.. Rozhodčí: Chramcov – Vybíral, Zelinka, ČK: Rampas (Zdounky), 200 diváků. Zdounky: Maceja – Škvarlo, Buša L., Zanáška, Adamík (Zajíček) – Němec, Koza, Pospíšil, Navrátil – Rampas, Šprňa (Buša P.). Těšnovice: Juráň – Kunc, Vrzal, Židlík, Bernatík, Bartůšek O., Suchánek, Pochylý M., Svačina, Nehoda, Veselý. Na střídání: Bartůšek J., Pochylý S., Pluhař, Valoušek.

BOJKOVICE – J. OTROKOVICE 0:0

Jen vítězství mohlo domácí tým udržet v reálné hře o postup. Bojkovice také proti vedoucímu celku tabulky předvedly výborný výkon, kterému ovšem chybělo to zásadní – branky. Domácí totiž neproměnili spoustu vyložených příležitostí, když jim v cestě za třemi body stál excelentní výkon čaroděje v otrokovické brance Andreje Maťašovského. Ten hned v 1. minutě reflexivně zlikvidoval Vargovu ostrou hlavičku, o chvíli později proti stejnému hráči uspěl ještě jednou. Gólem v první půli neskončily ani tutovky Čačka a Haviara. V podobném duchu se pokračovalo i po přestávce. Tlak domácích narušila jen akce Brázdila s Janebou, před kterým ale zachránil Konečný. Domácí gólman se nenechal překvapit ani Ištvánkovou jedovkou z přímého kopu. Pak už znovu úřadoval Maťašovský, který vychytal Haviara i střídajícího Hankeho, když míč směřující do protipohybu stačil vykopnout nohama. V závěru měli domácí štěstí, když do jejich otevřené obrany vletěl Trvaj, jeho samostatný únik ale skvěle zneškodnil Konečný.

Rozhodčí: Měšťánek. Diváci: 220. Bojkovice: Konečný – Guryča, Spáčil, Salvet, Prachař – Valíček, Valter (58. Zoubek), Haviar – Hladík, Valter, Čačko (75. Hanke). Trenér: Polášek. Jiskra Otrokovice: Maťašovský – Kordula, Martinec, Šnajdr, Štěpaník – Spurný, Skyba (49. Strakoš), Šmedek, Ištvánek – Janeba, Brázdil (81. Trvaj). Trenér: Sotolář.

SLAVKOV – ZLÁMANEC 2:1 (0:0)

Domácí byli po celý zápas lepším mužstvem. Jejich převaha vygradovala ve druhé půli, kdy vedle dvou branek měli ještě celou řadu šancí. Hosté zápas zdramatizovali až v samém závěru, když z penalty za spornou ruku snížil Sadil.

Branky: 52. Stojaspal, 71. Polášek – 86. z pen. Sadil. Slavkov: Pochylý – R. Habarta (85. Marek Mančík), Stojaspal, Zimčík, Omelka – Polášek, Tománek, Švardala, Chovanec – Zajíc, Šimek. Zlámanec: Noha – Šuranský, Holoubek, Svízela, Sadil, Mimránek, Brázdil, Němec, Řezníček, Damborský, Šurmánek. Střídali: Říha, Frydrych, Tomek.

SUŠICE – KORYNA 2:1 (1:1)

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří se už v 5. minutě po pěkné kombinaci ujali zásluhou kanonýra Lyska vedení. Koryčanským narostla křídla, své hostitele sevřeli na jejich půlce, vytvářeli si šance, ale žádnou další neproměnili. Po půlhodině hry se začali osmělovat i domácí, ale veselejší odchod do kabin jim zajistil až ve 42. minutě Lubomír Skopal, který přesně zamířil z trestného kopu – 1:1. Druhé dějství již mnoho fotbalové krásy nenabídlo. O osudu utkání rozhodla 58. minuta, kdy Sušice nakoply míč za hostující obranu a vracející se stopeři Koryčan, atakovaní Antonínem Kaštánkem, překonali vyběhnuvšího Brázdu. Poté na hřišti přibylo nepřesností a nervozity. Výhru domácích mohl pojistit pět minut před koncem Michal Hejda, ale v dobré palebné pozici minul.

Branky: 42. L. Skopal, 58. A. Kaštánek – 5. Lysko. Rozhodčí: Kotačka. ŽK: Dúbrava, Trněný – Marek, J. Věžník, Jančík. Diváci: 120. Sušice: Dúbrava – Pisklák, T. Skopal, A. Kaštánek, M. Kaštánek (46. A. Hejda), M. Hejda, Hastík, Martin Mikulík (46. Trněný), L. Skopal, Šlechta, Michal Mikulík (70. Fojtášek). Trenér: Surý. Koryčany: Brázda – M. Věžník, Marek, Mušálek, J. Věžník, Petroš, Machala, Kvita (63. Posolda), Lysko, Koval, Jančík. Trenér: Věžník

STRÁNÍ – ŠUMICE 2:1 (1:0)

Domácí se povinnou výhrou přiblížili vedoucím Otrokovicím na rozdíl jediného bodu. Na tři proti Šumicím se ale pořádně nadřeli. Zavinili si to především slabou produktivitou v prvním poločase. Trenér Šebesta to nazval festivalem zahozených šancí, když vedle osmi tutovek jeho svěřenci neproměnili dokonce ani penaltu. Jediný gól obstaral ve 24. minutě Pomajbík. Hosté srovnali po hodině hry, domácí ale měli v záloze bleskovou odpověď – 2:1. Od té chvíle ale převzaly taktovku Šumice a domácí se až do závěrečného hvizdu museli obávat o výsledek. Žádný další gól ale naštěstí pro ně už nepadl.

Branky: 24. a 68. Pomajbík – 63. Kelíšek. Strání: A. Popelka – Křeháček, Janiga (70. Adámek), Vintr, Trecha, Kolaja, Vojtek, Tóth, Frühauf, Pomajbík (90. M. Bruštík), R. Popelka (65. Nuzík). Šumice: Janíček – Kelíšek (80. Kůdela), Tlach, Valášek (70. Juřeník), Kunovský, Kandrnál, Šmíd, Polák, Žampach (60. Synčák), Marek, Mikulec.

HAVŘICE – OSVĚTIMANY 3:2 (2:1)

Hosté byli v první půli lepším mužstvem, k čemuž jim pomohlo rychlé vedení, do kterého je už v 5. minutě poslal Dobeš. Po půlhodině hry se ovšem domácím podařilo během pěti minut otočit skóre brankami France a Těthala. Po změně stran sice Udržal vyrovnal, poslední slovo ale ml domácí Rachůnek, který tak zřejmě definitivně pohřbil postupové ambice Osvětiman.

Branky: Franc, Těthal, T. Rachůnek – Dobeš, Udržal. Rozhodčí: Kostelník. Diváci: 300. Havřice: T. Rachůnek I – T. Rachůnek II, Franc, Kadlčík, Uherek, Těthal, P. Masařík, M. Masařík, Horňák, Vrága, Ulčík. Na střídání: Řezníček, Kubáň, R. Masařík, Doležálek. Trenér: Gajdůšek. Osvětimany: Brázdil – Zapletal, Blecha, L. Křemeček, Drobil, Karlín, R. Křemeček, Trávníček, Udržal, Sklenka, Dobeš. Na střídání: Vávra, Máčal, Kolaja, Strýček. Trenér: Penner.

ZLECHOV – JALUBÍ 1:0 (0:0)

Domácím jako tradičně patřil začátek utkání, Kowalík i Kremr ale ztroskotali na brankáři Mlčákovi. Hosté poprvé vážněji zahrozili až těsně před koncem poločasu, domácí gólman Vendel byl ale na místě. Dramatické utkání rozhodl přesnou střelou z trestného kopu z hranice šestnáctky Kowalík. Hosté mohli krátce před koncem z podobné situace vyrovnat, jenže Vendel míč plachtící do šibenice konečky prstů vyškrábl mimo tyče.

Branka: 83. Kowalík. Zlechov: Vendel – Balíček, Kedra, T. Vaněk, Machala, Tománek (55. Dvořák), Zajíc, Šebák, Kremr (85. Mazůrek), Bureš (88. Matějka), Kowalík. Jalubí: Mlčák – Jaromír Kříž, Doseděl, T. Gajdorus (80. Horák), Bičánek, Dobiáš, Janeček, Jan Kříž (60. Grebeníček), Ulman, Hanáček, Kegler.

HLUK B – KUDLOVICE 1:1 (1:1)

Hosté začali ve svižném tempu, první šanci ke vstřelení branky měl ovšem domácí Horák, ale jeho hlavička si cestu mezi tyče nanašla. Ve 25. minutě měl na druhé straně naopak dobře seřízená mířidla Urbanec a hosté vedli – 0:1. O deset minut později ale zužitkoval pěkný pas za obranu soupeře Jiří Straka a srovnal na 1:1. Po změně stran mohly oba celky rozhodnout o zisku tří bodů, žádnou z možnost ke vstřelení vítězné branky ale nevyužili. Nejblíže k úspěchu měl kudlovický Hložný, Kovařík ale jeho ránu vytěsnil na tyč.

Branky: 36. J. Straka – 25. Urbanec. Hluk B: Kovařík – Chytil, Hanák, Žajdlík, T. Horák, J. Straka, L. Straka, T. Tinka, Z. Tinka, Gál, Hrdina. Kudlovice: Tomaštík – Kraváček, Maňásek, Bohun, Urbanec, Klajn, Suchoň (85. Vaculík), Bilíček (75. Hruška), Hložný, Ježek, Blaha.

Posílení spojů ve Zlíně

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice oznámila, že posílí v dušičkovém období autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy.

Čím jde žena v politice výš, tím jich v ní působí méně. Ostré lokty jsou potřeba

Jsou považovány za něžné pohlaví, v politice ale umějí mít leckdy stejně ostré lokty jako muži. Pokud nechtějí, aby je s trochou nadsázky dav silnějšího pohlaví rozdrtil, musí si u něj získat autoritu. Ženy ze Zlínského kraje, které působí v politice, se prostě nevzdávají. Ať působí na jakékoliv úrovni.

Expert podle soudu uvedl úmyslně nepravdu v posudku

Odvolání zamítnuto. Slova, která určitě v úterý nechtěl od senátu krajského soudu ve Zlíně slyšet Jan Hemza z Brna, soudní znalec v oboru zdravotnictví, odvětví chirurgie, který je současně také uznávaný neurochirurg.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.