Po prvních bodech touží ve třetím kole Mrlínek, Prusinovice i Břest

LUDSLAVICE (11) – LUBNÁ (4)

Lubná se zdá letos silná a může myslet dokonce i na boj o titul. Z Ludslavic si odveze tři body. „Máme už nového trenéra, takže věřím, že kluci budou bodovat. Potřebujeme, aby se mužstvo chytlo, a zápas s Lubnou by mohl odstartovat naši úspěšnější sérii. V Záhlinicích jsme hráli dobře, kluci se asi chtěli ukázat před novým trenérem. Pokud zopakují dobrý výkon, můžeme získat tři body,“ pravil sekretář Ludslavic Miroslav Konečný.

„Určitě nejsme v tomto zápase v roli favorita. Z posledního utkání s Admirou máme čtyři hráče ze základní sestavy mimo hru. Dva ze zraněných nenastoupí určitě, o zařazeních dalších dvou se rozhodne až v neděli. Rádi bychom navázali na výkony z předchozích dvou utkání. Proti Admiře Hulín i v Záhlinicích jsme byli herně lepší. Stoprocentně chceme v Ludslavicích bodovat, i když víme, že vzhledem k naší velké marodce to bude dost obtížné,“ míní trenér Lubné Marek Piškula.

Vzájemná bilance od r. 2000: 3-0-3, 10:9. Série: Ludslavice 5x bez výhry. Tip: 2.

NĚMČICE (2) – ZÁHLINICE (10)

Vzhledem k tomu, jak vstoupili hosté do sezony, tak v Němčicích na body nedosáhnou.„Nebudeme nijak měnit naši vítěznou sestavu. S naším herním projevem jsem spokojen. Chceme potvrdit body dovezené z venku a prodloužit naši vítěznou sérii. Vím, že to bude těžké utkání, protože hosté budou chtít už bodovat. Doma nikomu nedáváme kůži zadarmo. Na našem hřišti se nikomu lehce nevyhrává a to budeme chtít potvrdit i v tomto utkání,“ pravil odhodlaně trenér Němčic Václav Hůzl.

„Domácí jsou jednoznačným favoritem. Náš tým je na začátku sezony v rozkladu. Nejde nám to. Bod by byl pro nás zlatý,“ upozorňuje trenér Záhlinic Rudolf Zavadil.

Vzájemná bilance od r. 2000: 2-1-1, 11:11. Série: Němčice 4 výhry v řadě. Záhlinice 4x bez výhry. Tip: 1.

MRLÍNEK (12) – KYSELOVICE (6)

Soupeři mají vyrovnané týmy, takže to vypadá na první nerozhodný výsledek ve vzájemných duelech.
„Do utkání nastoupíme s novým trenérem. Doufám, že se nám podaří zvítězit. Hráči si už zvykli na hřiště v Loukově. Věřím, že nás diváci přijedou povzbudit, i když nám znovu bude chybět Surý. Jinak bychom měli být kompletní,“ řekl vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.
„Myslím si, že tentokrát to nebude taková přestřelka jako loni. Vrátí se nám do sestavy Němec, takže se nám obrana zocelí. Minulý týden jsme se dopustili v zápase s Němčicemi individuálních chyb. Doufám, že tentokrát se to nebude opakovat. Rozhodovat bude jeden, dva góly. Může být pro nás výhodou, že se utkání bude hrát na lepším hřišti v Loukově,“ říká trenér Kyselovic Vít Říkovský.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-0-1, 7:6. Tip: 0.

ŽERANOVICE (8) – CHVALČOV (9)

Chvalčov prolomí špatnou vzájemnou bilanci z posledního ročníku a tentokrát si odveze bod.

„Chvalčov nám bude určitě chtít vrátit dvě porážky z minulé sezony, které jsme mu uštědřili ve III. třídě. Máme co napravovat po nepodařeném minulém utkání ve Zdounkách, takže budeme chtít vyhrát. Doma nechceme ztrácet body, abychom měli klid. Tentokrát by měl v útoku nastoupit Josef Kopřiva. Stále nám chybí Tomáš Smýkal,“ prozradil žeranovický trenér Karel Klimek.

„Soupeře známe velice dobře. Dvakrát jsme s ním prohráli 2:3. Pokaždé to byl vyrovnaný zápas. Zkusíme konečně tu sérii trošku otočit tak, abychom si odvezli alespoň bod. Vím, že mají Žeranovice velmi dobrý tým. Hlavní silou je střed zálohy. Nastoupíme kompletní,“ prozradil trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

Vzájemná bilance od r. 2000: 4-0-2, 23:14. Série: Žeranovice doma 20x bez prohry. Tip: 0.

PRUSINOVICE (13) – ZDOUNKY (3)

Ve Zdounkách vládne euforie. Nováček zvládl oba úvodní zápasy a měl by vyhrát i v Prusinovicích. „Nálada v mužstvu je zatím dobrá. Zatím se na nás nijak neprojevily dvě úvodní prohry. Věříme, že tentokrát už budeme bodovat. Chybět bude disciplinárně potrestaný Mikeška. Naštěstí máme letos početnější kádr. Úspěšná série Zdounek bude pro naše hráče motivací. Potřebujeme jeden úspěšný zápas, na kterém se chytneme. Doufejme, že to bude zrovna ten nedělní,“ zdůrazňuje asistent kouče Prusinovic Ondřej Němec.

„Budeme rádi, když si z Prusinovic odvezeme alespoň bod. Věřím, že soupeř bude kvalitní. Pro nás je každý zápas v okresním přeboru cennou zkušeností. Naši úspěšnou sérii nijak nepřeceňujeme. Letos nechceme mít problém se záchranou,“ přeje si trenér Zdounek Ladislav Andrýsek.

Vzájemná bilance od r. 2000: soupeři se nestřetli. Série: Zdounky 24x bez prohry. Tip: 2.

BŘEST (14) – MARTINICE (7)

Domácí budou bojovat o první body. Hosté jsou favoritem, ale body se budou dělit. „Chceme vyhrát. Děláme pro to všechno. Opět dojde v sestavě k několika změnám. Martinice jsou soupeřem, ze kterého jde strach. Los nám v úvodních kolech nepřál. Střetli jsme se s týmy, které budou hrát na čele tabulky. Máme mladý tým, který se potřebuje sehrát,“ zdůrazňuje trenér Břestu Antonín Vymětal.

„Nejsme favoritem, protože nám budou chybět další dva hráči. Jestli uhrajeme remízu, tak budeme šťastní. Pospíšil je zraněný a chybět bude zřejmě i Hošťálek. Brankář má problémy s třísly. Každý tým chce přerušit černou sérii, a proč by se to Břestu nemohlo podařit právě v zápase s námi. Budeme chtít vyhrát, ale pokud nebudeme kompletní, tak to rozhodně nebude jednoduché,“ varuje trenér Martinic Ladislav Fischer.

Vzájemná bilance od r. 2000: soupeři se nestřetli. Série: Břest 18x bez výhry. Tip: 0.

ADMIRA HULÍN (5) – SKAŠTICE (1)

„V tomto utkání nejsme favoriti, protože se střetneme s vedoucím týmem tabulky. Očekávám vyrovnanější zápas než v minulosti. Hrajeme poprvé doma, takže budeme chtít bodovat naplno, ale rozhodně to nebude jednoduché,“ upozorňuje trenér Admiry Pavel Vlha.

„Podle tabulky jsme možná favoriti, ale jinak určitě ne. Určitě to bude pro nás první těžší zkouška. Nepůjdeme do zápasu v roli obětního beránka, jak to bývalo dříve. Budeme se snažit domácí tým potrápit a odvézt si alespoň bod. Určitě nás přijede povzbudit dost fanoušků a myslím, že bude na utkání dobrá atmosféra. Věřím, že zápas bude korektní a nebude se opakovat duel Lubná – Admira,“ přeje si trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Vzájemná bilance od r. 2000: 6-1-1, 27:18. Série: Admira 10x bez prohry. Tip: 1.