Jste pohlceni emocemi, které mimořádný duel vzbuzuje? O přezimování na druhé příčce ligové tabulky si zlínský fotbal ještě donedávna mohl nechat jen zdát. Ve snech, pro něž barva ani neexistuje. Protože růžová, která se užívá pro znázornění nejveselejších představ, je v tomto případě slabá. Teď je ale sladký zimní spánek tak blízko…

Stačí relativně maličkost. V devadesáti minutách vstřelit více gólů než soupeř. Je nad slunce jasné, že fotbalisté Zlína se o to budou snažit. A aby jim na cestě k tomuto cíli vyhládlo ještě víc, nepřipravil pro ně vystudovaný pedagog a špičkový trenér Bohumil Páník extraordinární motivaci? Občas se v jeho metodách objeví promítání videí či četba úryvků z knih.

„Zatím jsem o tom tak nepřemýšlel. Uvidíme, jestli ještě přiletí inspirační múza. Ono hodně motivující je už jen to, že nás čeká boj o fantastické druhé místo a že přijíždí Slavia Praha. Klub s velkou historií a skvělou aktuální formou," přemítal ve středu večer 59letý kouč.

Tím se dostáváme k tomu, že vstřelit v devadesáti minutách více gólů než soupeř bude pro ševce pořádně náročná „maličkost". Slavia si od zářijového příchodu trenéra Jaroslava Šilhavého vede impozantně. Osm utkání vyhrála a tři remizovala! Ten tam je zabrzděný tým z 8. srpna, kdy Páníkova parta ztratila v Edenu tři body gólem v poslední sekundě (2:2). Tehdy sešívané koučoval Dušan Uhrin mladší.

„Soupeř je teď jiný. Namísto držení míče a kombinační hry praktikuje jednoduchý, přímočarý fotbal," potvrdil Páník.

Herní projev, na který sází i zlínský stratég, jen s tou odchylkou, že dva útočníci mu nikdy nechybí v sestavě, Slavii sedl. Hráči se v něm našli a chytili fazonu, která například záložníky Jaromíra Zmrhala a Antonína Baráka dovedla až k reprezentační brance. Fotbalové odborníky a veřejnost oslňuje i kamerunský středopolař Michael Ngadeu. A roli kanonýrů opět spolehlivě plní Milan Škoda a Muris Mešanovič.

Se zvučnými jmény se bude v jarní předehrávce rvát okleštěný zlínský výběr. Již dříve zranění vyřadila ze hry Pazderu, Janíčka a Živuliče. A v posledním střetnutí s Duklou se k nim přidal také útočník Diop, který odstoupil hned v úvodu kvůli poškozenému kotníku.

„Problém je v takové míře, že vůbec netrénuje. V pátek podstoupí ještě kontrolu, aby až se vrátí z domova, mohl naskočit do zimní přípravy," informoval Páník.

Ostatní hráči jsou fit. Do útoku se vedle Harby nabízí Jordan, případně Holík či Fantiš.

V tištěném vydání Deníku najdete infografiku k mimořádné bitvě