Starší dorostenci Tescomy Zlín vyhráli

ZLÍN - Z poloviny úspěšní byli v 11. kole ligoví dorostenci fotbalové Tescomy Zlín. Devatenáctka porazila doma Bohemians 1905 2:1, mladší dorost po přestřelce ve druhém poločase prohrál v přímém boji o průběžné třetí místo 2:3.

17.10.2007

Logo týmu Tescoma Zlín.Foto: Tescoma

Starší dorostence čekal těžký protivník, v jehož středu září záložník Morávek. Mladík, který v minulé sezoně pomohl Pražanům k postupu do nejvyšší soutěže mužů, je jednou z největších hvězd dorostenecké ligy. Proto zlínský kouč Somberg vyztužil střed pole a nasadil do hry dva defenzivní štíty. A tento tah mu vyšel. Domácí nepustili Morávka pořádně do hry. „Byl to zápas bez šancí. Oba celky vytěžily z minima maximum,“ tvrdil Jan Somberg.

Zlín poslal do vedení Martin Bačík, který proměnil pokutový kop, ve druhém poločase zvýšil krátce po svém nástupu na trávník Václav Cahyna. Hosté pak sice snížili, ale mladíci Tescomy si už nenechali cenný tříbodový zisk vzít. „Přece jen jsme asi byli o chloupek lepší. Hlavně první poločas zvládli kluci výborně,“ chválil Somberg. Zlínská devatenáctka má na kontě 17 bodů a zaujímá pátou příčku. O jednu pozici lépe je na tom s 19 body mladší dorost.

V duelu s Bohemians 1905 padlo pět branek po změně stran. Za domácí se dvakrát trefil David Rokos, jehož první zásah znamenal vyrovnání, ovšem podruhé jen snížil na 2:3 a vyrovnat se už Zlínu nepovedlo. „Byla to smolná porážka. Udělali jsme zbytečné minely v defenzivě, které nás bohužel připravily o body,“ smutnil trenér sedmnáctky Milan Hanko. „Příště se musíme takových chyb vyvarovat. Ale potěšilo mě, že kluci předvedli několik hezkých akcí,“ dodal Hanko.

Ve 12. kole nastoupí dorostenecké výběry Zlína na půdě ostravského Baníku.

17.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Fanoušci Kodaně na Andrově stadionu v Olomouci
25

Mlha? Neviděl jsem na brankáře Kodaně, přiznává Jiráček

Má zkušenosti z německé bundesligy. V roce 2012 se zúčastnil mistrovství Evropy, s Plzní a Spartou zase absolvoval několik těžkých pohárových bitev. V podobných podmínkách, jaké panovaly ve čtvrtek večer v Olomouci, ale zlínský záložník Petr Jiráček nikdy předtím nehrál.