„Bod jsme si za předvedený výkon zasloužili. Plzeň byla možná o něco málo nebezpečnější a přímočařejší, výsledek ale neodpovídá tomu, jak jsme se prezentovali,“ řekl pro webové stránky Tescomy šéftrenér zlínské mládeže Marek Hábl.

Stejně jako mužské druholigové áčko ševců ve stejný den v Sokolově také dorostenci nezvládli v Plzni závěry poločasů. Poprvé inkasovali těsně před přestávkou, další dva góly dostali v závěrečných šesti minutách.

Hostům tak nebyla nic platná herní převaha ve druhé půlce. „Konečně jsme dokázali soupeře dostat pod, jenže do koncovky jsme se nedostávali. Pořád jsme okolo šestnáctky hledali lépe postaveného spoluhráče místo okamžité střelby,“ vadilo Háblovi.

Jeho svěřenci nezvítězili už šestkrát v řadě, a v tabulce se propadli na 15. místo. Mladí ševci teď mají před sebou anglický týden. V sobotu hostí páté České Budějovice, ve středu se představí na půdě osmé Slavie Praha a další sobotu hostí ve veledůležitém zápase poslední Most.

PLZEŇ „19“ – FC TESCOMA ZLÍN „19“ 3:0 (1:0)

Sestava Zlína: Jelínek – Zavadil, Dulík, Skalička, Trochta – Kalus, Očadlík, Uher – Bartolomeu (70. Hlobil), Kopečný, Talaš (73. Elšík). Trenér: Marek Hábl.