Zlínská devatenáctka složená převážně z loňského mistrovského týmu mladších dorostenců šla do vedení těsně před přestávkou zásluhou Tomáše Halody. Ale po přestávce hosté zažili šok. Už po dvou minutách totiž domácí vyrovnali. „Myslel jsem si, že se po úvodní brance uklidníme, jenže opak byl pravdou. Po změně stran jsme se nedostali do hry, Jihlava srovnala a začalo se hrát podle jejích not,“ řekl trenér Tescomy Jiří Chytrý, jenž nakonec bod bral. „Neměli jsme vyložené šance, ale přesto si myslím, že kdybychom předvedli obvyklý výkon, mohli jsme pomýšlet i na vítězství,“ tvrdil Chytrý.

Se zcela obměněným celkem vstoupili do soutěže také mladší dorostenci, kteří obhajují titul. Na Vysočině začali dobře, ale David Rokos neproměnil na začátku sólo a přišlo střelecké trápení. Naopak Jihlava dokázala v úvodu druhé půle proměnit hned první šanci. „Dostali jsme protivníka pod tlak a vypracovali si šance, ovšem nezkušenost v koncovce nás připravila o vítězství,“ pravil kouč sedmnáctky Jan Somberg. Jeho celku zajistil alespoň bod deset minut před koncem Rokos. „Herně jsme na tombyli docela dobře. I přesto ale proti Plzni sestavu změním, aby měli možnost ukázat svou sílu i hráči z lavičky. V sobotu proti Spartě postavíme to nejlepší, comáme,“plánuje Somberg.

Starší dorostenci dnes začnou hrát proti Západočechům od 10.15 hodin, sedmnáctka nastoupí ve 12.30 hodin. Se Spartou se devatenáctka utká v sobotu od 11 hodin, mladší dorost vyběhne na trávník ve 13.15 hodin.