Zlínské týmy utrpěly druhou prohru v řadě. Devatenáctka brzy inkasovala Pro devatenáctku začal včerejší přímý duel o první místo pohromou. Olomouc šla do vedení už ve 30. vteřině a jako první celek v sezoně se radovala ze vstřeleného gólu na půdě Tescomy. „Po obdržené brance jsme se dostali do tlaku, jenže jsme nedokázali proměnit šance,“ řekl zlínský trenér Jiří Chytrý.

Aktivitu jeho svěřenců otupila druhá branka hostů. „Pak jsme si přesto dokázali vypracovat další tutovky, ale kromě Beránka se už nikdo jiný nedokázal trefit,“ smutnil Chytrý, jenž byl s výkonem svého výběru velmi spokojený. „Musím před klukama smeknout. Dřeli naplno. Myslím si, že lépe už ani hrát nemohou,“ tvrdil kouč po první domácí porážce. Starší dorostenci jsou nadále druzí, nyní ztrácejí na svého včerejšího přemožitele čtyři body. „Jakákoliv medaile by pro nás byla na konci sezony úspěchem. Před startem první ligy pro nás byla prioritou záchrana,“ připomněl Chytrý.

Mladší dorost neproměnil šance Druhým zápasem bez bodového zisku si pozici v boji o mistrovský titul hodně zkomplikovala sedmnáctka Tescomy. Po mizerném výkonu a prohře v Českých Budějovicích se včera prezentovali mnohem lépe. „Soupeře jsme přehráli, měli jsme sedm jasných šancí. Ale vůbec nic se neujalo,“ kroutil hlavou trenér Jan Somberg. K prolomení střelecké nemohoucnosti nepomohly ani čtyři změny v sestavě během druhého poločasu. „První gól jsme dostali z penalty, druhý z ojedinělé akce. Třetí trefa Olomouce byla kuriózní, dlouhý centr z půlky hřiště zapadl s pomocí větru do brány,“ popisoval Somberg. Mladší dorostenci nadále vedou s dvoubodovým náskokem před pražskou Slavií a Ostravou, ale musejí čekat, jak dopadnou jejich pronásledovatelé.