A paradoxně jí k tomu vydatně pomáhali hráči áčka, kteří souběžně marně zachraňovaly třetí ligu.

„Téměř v každém utkání nastoupil jeden nebo dva hráči z A-mužstva,“ přiznal trenér B-mužstva Michal Dorúšek.

Tím také mohlo dojít ke zcela ojedinělé situaci. Na podzim vstřelil za Slavičín B dvě branky Martin Holek, který na jaře odehrál pět zápasů v první lize za Ústí nad Labem. Obě soutěže přitom dělí šest tříd!

Na jaře pak vydatně pomáhal záložnímu mužstvu Pavel Kříž, který se dostával v béčku do formy po vleklých problémech s kolenem. Obávaný kanonýr se trefil desetkrát.

„Jsme rádi, že Tomáš byl s námi, i bez jeho gólů bychom ale postoupili,“ je přesvědčený Dorúšek. Nejvýraznějšího posílení se dočkal v klíčovém jarním zápase v Kelči, kde se osm kol před koncem soutěže střetla dvě nejlepší mužstva o čelo tabulky. Dva góly Jaroše a jeden Orzságha zařídily Slavičínu nejen vítězství 3:0, ale také poprvé v sezoně průběžné vedení.

„Od té doby jsem na sto procent věřil, že postoupíme,“ pronesl Dorúšek. Kelč poté odpadla a Slavičín svůj náskok navýšil z jednoho bodu až na šest. „I. A třída byla naším cílem, a kdyby to nevyšlo, byli bychom hodně zklamaní,“ nezastírá Dorúšek, který přispěl k celkovému prvenství třemi podzimními trefami. Na jaře už ale kvůli zdravotním potížím zůstal jen na lavičce.

V příští sezoně však kopačky na pár minut možná opět obuje. Slavičínské béčko čekají v nové soutěži dvě prestižní derby s Valašskými Klobouky a Štítnou nad Vláří.

„Mezi kluby panuje dlouhodobá rivalita. Na tyhle zápasy může klidně přijít pět set lidí,“ míní Dorúšek, jehož celek se hodlá v I. A třídě zabydlet. „Chceme hrát klidný střed okolo pátého šestého místa,“ přeje si. Více než v předchozí sezoně by rád sázel na vlastní odchovance a mladé hráče. „Když bude ale potřeba, tak za nás nastoupí i hráči áčka,“ dodal.