Jenže ani jeho jindy produktivní lajně to v posledních dvou zápasech nejezdí jako jindy. V pátek ve Vítkovicích (1:2 v prodloužení) i včera s Mladou Boleslaví vyšli naprázdno. „Nedařilo se mě, ani celé lajně. Nedávali jsme je, naopak jsme jich hodně dostali. Jedu si spravit náladu," povídal Holík.

Právě na jejich pohodě momentálně mančaft stojí. O dva poslední góly se tak postaral člen druhé Vlachovy formace s Honejskem Pavel Kubiš. Zlínský dříč se trefil v pátek v Ostravě i dnes, když po spolupráci s Romanem Vlachem v 17. minutě v brejku dva na jednoho vyrovnal na průběžných 1:1.

A to se ještě celý zápas naháněl s Látalem, kteří si rozhodně měli o čem povídat. Na pivu je ale spolu nečekejte.

Pět absencí (Ondráček, Veselý, Šťastný, Okál a Chytil) je znát až příliš. Nebylo kde brát. Pechanec, Štumpf vypůjčení z Havířova, Goiš, Popelka z Přerova odvedli „neviditelnou" černou práci, jenže souhra vázla. Navíc Popelka s Goišem měli v nohách třetí zápas v posledních třech dnech.

Unavení ševci se navíc nevyvarovali ani individuálních chyb a problém byl na světě. Na přesilovkovou trefu Urbana ze 12. minuty ševci ještě reagovali, ale v polovině zápasu po dvou hrubých chybách a gólech Látala a Klepiše prohrávali 1:3.

„Rozhodly tyto hrubé chyby, které jsme vyrobili," evidentně štvalo zlínského kouče Rostislava Vlacha.

Na zvrat už nebyly morální ani fyzické síly „Zlomilo se to těmito dvěma góly. Pak vám i síly ubydou. Máte to v hlavě, nejde to," přiznal Holík.

„Když se nám podařilo odskočit, už jsme cítili, že šance bude velká," přiznal asistent trenéra Mladé Boleslavi Marian Jelínek.

Následně si ševci vytvořili tlak, hnali se za gólem naděje, ale Bořuta mezi kruhy, Vlach, Kubiš, ani Říčka a na začátku třetí třetiny ani Bukarts s Honejskem proti Lukášovi neuspěli. A Boleslav v 53. minutě Lancem a dvě minuty před koncem Hykou připravila ve Zlíně hodně mrzutý večer.

„Vytvořili jsme si tlak, byla snaha dotáhnout, ale chybělo i trochu štěstí. Nešli jsme tomu naproti, výsledek je zasloužený pro Boleslav," uznal Vlach, jehož tým soka přestřílel 40:36.

Jenže to bylo málo. „Ve třetí třetině byl Zlín aktivní, snažil se dostat do kontaktu, ale čtvrtý gól soupeře nalomil," vypozoroval Jelínek.

Nyní nastává deset dnů času na restart a dobití baterií.

PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Kubiš (Roman Vlach, Honejsek) – 12. Urban (Hyka, Orsava), 29. M. Látal (Vampola), 33. Klepiš (Kučný, Vampola), 54. Lenc (Vampola), 58. Hyka (Trončinský). Rozhodčí: Hribik, Souček – Barvíř, Zíka. Vyloučení: 2:5, navíc Kašík – M. Látal oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4152.

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka – Bukarts, P. Holík, Říčka – Honejsek, Roman Vlach, Kubiš – Štumpf, Podešva, Goiš – Popelka, Pechanec, Gago. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Mladá Boleslav: Lukáš – Kučný, Trončinský, T. Voráček, Stříteský, Kurka, Hanzlík, Pastor – Klepiš, Vampola, M. Látal – Lenc, Urban, Hyka – Jonák, Žejdl, Orsava – L. Pabiška, Jiránek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.