Slavičín potvrdil v Dolním Benešově pozici nejlépe střílejícího mužstva soutěže. Dva góly však Valachům na výhru nestačily. Hosté totiž na půdě extřetiligového soupeře prohrávali po hodině už 0:2. „Nevyužili jsme povedeného úvodu zápasu. Pak to s námi nevypadalo vůbec dobře a s remízou musíme být spokojeni,“ přiznal slavičínský trenér Ladislav Straka. Jeho tým ztrácí na druhém místě na vedoucí Velké Losiny tři body.

Hodně si polepšila Bystřice pod Hostýnem, která zvítězila v Rýmařově 2:1. Mužem utkání byl bez diskusí hostující stoper Filgas. Ten otevřel po čtvrthodině skóre, za stavu 1:1 nahrál na druhý gól Kučíkovi a osmnáct minut před koncem dostal červenou kartu.

„První poločas byl z naší strany výborný. Po přestávce nám už chyběla síla v ofenzivě. Deset statečných ale dokázalo obrovskou bojovností vítězství ubránit,“ oddechl si hrající předseda klubu Roman Ondroušek. Sedmý tým soutěže vyhrál na podzim počtvrté o jeden gól a jako jediný z horní poloviny tabulky má pasivní skóre.

Další tři regionální zástupci patří do druhé poloviny. Nejlépe je na tom desáté Valašské Meziříčí. Nováčkovi ovšem víkendový duel v Orlové nevyšel a domů se vracel s porážkou 0:2.

„Klukům nemůžu nic vytknout. Nehráli jsme špatně, ale zase jsme dojeli na naši velkou bolest – proměňování šancí,“ litoval valašskomeziříčský asistent Michal Petružela.

Sedm branek viděli diváci v neděli před obědem v regionálním derby mezi Brumovem a Velkými Karlovicemi. V duelu dvou do té doby nejhorších družstev divize se nakonec z těsné výhry 4:3 těšili domácí. Jejich vítězství mohlo být mnohem výraznější. Už po čtvrthodině vedli po hattricku Bartošáka 3:0 a do kabin odcházeli v poločase za stavu 4:1.

„Nemáme tak široký kádr. Ve druhé půlce nám odcházely síly. A zase jsme hráli v obraně hrozně laxně,“ stýskal si brumovský asistent Miroslav Vaněk. V tomto směru si však s nimi mohli hosté podat ruce. „První poločas jsme doslova odflákli a i přes částečné zlepšení ve druhém poločase se nám již tříbrankové manko nepodařilo smazat,“ pravil karlovický trenér Viktor Kollanda. Není divu, že nedělní soupeři jsou dvěma nejhůře bránícími týmy skupiny E.

JAK NASTOUPILI

Slavičín: Talčík – Ptáček, Otépka, Šamánek, T. Švach (57. Kulíšek) – P. Švach (88. Tománek), Hnaníček, Vacula, Fábry (76. Samko) – Hořák, Kříž. Trenér: Ladislav Straka.

Bystřice p. H.: Pavelka – Humpál, Filgas, Zezulka, Matějka – Hrnčiřík, Mikulička (86. Ondroušek), Dostál, Zapletal – Horák (63. Zehnálek), Kušík (90. Šimčík). Trenér: Zdeněk Havránek.

Valašské Meziříčí: Zimek – Škabraha, Vaculín, Sovák, Navrátil – Marek, Guráš (59. Nečas), Sviták, Macíček (50. Mičkal) – Mydlo, Horák (80. Neuberger). Trenér: Emil Nečas.

Brumov: Dubec – Nedavaška (46. Ritter), Križko (65. Smolík), Sucháček, Šindler – Kiačik, Dorňák, Lysáček, Bartošák – Smolka (87. Bartozel), Beňo. Trenér: Miroslav Mičega.

Velké Karlovice a Karolinka: Sedlák – Píšek ( 59. Haas), J. Mikula, Ondřejka, P. Mikula (80. Vrážel) – Jurečka (18. Kocurek), Kašpar, Davídek, Jurajda – Plánka, Mynarčík. Trenér: Viktor Kollanda.