„Chceme se samozřejmě jako každý tým rozloučit v posledním domácím utkání vítězstvím. Tři body by nás v tabulce mohly posunout ještě o nějakou příčku nahoru,“ zdůraznil hulínský trenér Josef Pospíšil.

Zatímco jeho družina se může v případě tříbodového zisku posunout až na 12. příčku, Valaši zůstanou poslední patnáctí.

„Chceme v posledním našem utkání v MSFL uhrát co nejlepší výsledek, otázkou ale je, jestli se nám to s torzem týmu podaří,“ poukázal slavičínský kouč Ervín Haraga na obrovskou marodku, na níž se nachází osm hráčů.

„Pomůžou nám kluci z dorostu a béčka,“ dodal Haraga, jehož celek minulý týden doma porazil rezervu Slovácka a přerušil černou šňůru 23 kol bez vítězství.

Slavičín, který byl už po podzimu téměř jistě odsouzen k sestupu, odehrál v úvodu jara na hřištích soupeřů vyrovnané partie. Jeho poslední dva zápasy venku však skončily jednoznačně. V Kroměříži prohrál 1:4 a v Opavě 0:9.

„Slavičín ale dokázal stejně jako my remizovat s juniorkou Zlína. Klukům musím ještě připomenout, že hosté se rozhodně neporazí sami. Je to pořád třetiligové mužstvo a my musíme hrát tak, abychom ty tři body získali. Doufám, že hráči se budou chtít rozloučit vítězstvím,“ dodal Popíšil.

Na podzim se krajští rivalové rozešli smírně 1:1 a na lavičce domácích tehdy seděl ještě Ladislav Straka.

(pf, lk)