O výhře Tescomy rozhodla přesná střela Tomáše Dujky z úvodu druhého dějství. Čtrnáctý Zlín tak odskočil o tři body předposlednímu Dolnímu Benešovu. V příštím kole hraje Tescoma derbyjuniorek s Brnem.

TESCOMA ZLÍN B – UNIČOV 1:0 (0:0)

Domácí začali na Letné zhurta a už po několika vteřinách orazítkoval břevno uničovské brány Otruba. Za další tři minuty se v dobré pozici ocitl Malý, ale jeho pokus hostující obrana zablokovala. V desáté minutě však Zlínským zatrnulo. Za záda domácí obrany se dostal Zmeškal a jen reflexivní zákrok Baránka zachránil Tescomu od pohromy.

Domácí tak uklidnil až pět minut po změně stran Tomáš Dujka, kterého chytře našel Vyskočil. Zbytek zápasu hraného za velkého vedra už přinesl pouze jednu zajímavou situaci. To když se střídající Poznar uvolnil mezi dvěma beky Uničova, ovšem bránu už netrefil.

„Z naší strany to bylo hodně nervózní utkání. Hlavně na mladé hráče dolehla tíha situace a velká zodpovědnost. Přesto jsme se dostali do několika šancí, ovšem branky jsme se dočkali až ve druhé půli. Pak už se kluci trochu otřepali a průběh zápasu kontrolovali. Za větší aktivitu a vůli po vítězství jsme si tři body zasloužili,“ uvedl trenér zlínské juniorky Jiří Bartl.

„Po neproměněných šancích jsme hráli až do přestávky v křeči, což se nám v poslední době stává poměrně často. Naštěstí nám vyšel nástup do druhého poločasu a po vstřelené brance jsme se uklidnili. Zápas jsme si už bez problémů pohlídali a jsme rádi, že první ze tří kroků k záchraně máme úspěšně za sebou,“ oddechl si střelec vítězné branky Tomáš Dujka.

Branka: 51. Dujka.

Rozhodčí: Sedláček.

Diváci: 258.

Sestava Zlína: Baránek – Čelůstka, Malý, Zbožínek, Elšík – Musil (81. Šrom), Řihák, Baranyai (59. Poznar), Dujka – Vyskočil, Otruba (86. Gavlák).

(rs)