Dujka udržel rezervu Tescomy ve hře o záchranu v MSFL

Zlín - Rezervní tým Zlína posílený o zkušené Baránka se Zbožínkem a další fotbalisty prvoligového A-mužstva porazil ve 27. kole MSFL na domácím trávníku Uničov 1:0, a v boji o záchranu si tak hodně polepšil.

31.5.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

O výhře Tescomy rozhodla přesná střela Tomáše Dujky z úvodu druhého dějství. Čtrnáctý Zlín tak odskočil o tři body předposlednímu Dolnímu Benešovu. V příštím kole hraje Tescoma derbyjuniorek s Brnem.

TESCOMA ZLÍN B – UNIČOV 1:0 (0:0)

Domácí začali na Letné zhurta a už po několika vteřinách orazítkoval břevno uničovské brány Otruba. Za další tři minuty se v dobré pozici ocitl Malý, ale jeho pokus hostující obrana zablokovala. V desáté minutě však Zlínským zatrnulo. Za záda domácí obrany se dostal Zmeškal a jen reflexivní zákrok Baránka zachránil Tescomu od pohromy.

Domácí tak uklidnil až pět minut po změně stran Tomáš Dujka, kterého chytře našel Vyskočil. Zbytek zápasu hraného za velkého vedra už přinesl pouze jednu zajímavou situaci. To když se střídající Poznar uvolnil mezi dvěma beky Uničova, ovšem bránu už netrefil.

„Z naší strany to bylo hodně nervózní utkání. Hlavně na mladé hráče dolehla tíha situace a velká zodpovědnost. Přesto jsme se dostali do několika šancí, ovšem branky jsme se dočkali až ve druhé půli. Pak už se kluci trochu otřepali a průběh zápasu kontrolovali. Za větší aktivitu a vůli po vítězství jsme si tři body zasloužili,“ uvedl trenér zlínské juniorky Jiří Bartl.

„Po neproměněných šancích jsme hráli až do přestávky v křeči, což se nám v poslední době stává poměrně často. Naštěstí nám vyšel nástup do druhého poločasu a po vstřelené brance jsme se uklidnili. Zápas jsme si už bez problémů pohlídali a jsme rádi, že první ze tří kroků k záchraně máme úspěšně za sebou,“ oddechl si střelec vítězné branky Tomáš Dujka.

Branka: 51. Dujka.

Rozhodčí: Sedláček.

Diváci: 258.

Sestava Zlína: Baránek – Čelůstka, Malý, Zbožínek, Elšík – Musil (81. Šrom), Řihák, Baranyai (59. Poznar), Dujka – Vyskočil, Otruba (86. Gavlák).

(rs)

31.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

COOP Jednota. Ilustrační foto.

COOP zvažuje rušit prodejny v některých obcích. Obavy panují i na Zlínsku

RegioJet na Zlínsku skončil

Mnoho cestujících označuje ústup významného soukromého dopravce RegioJet z jihovýchodní Moravy za citelnou ztrátu. Společnost zajišťující hromadnou veřejnou dopravu typická svojí žlutou barvou od dneška ruší všechny vlakové spoje, které doposud zastavovaly v Otrokovicích, ale také například v Přerově, Hulíně nebo ve Starém Městě.

Politici „do naha“ nechtějí. Termín pro přiznání majetku vypršel

S koncem listopadu vypršel určený termín pro starosty, místostarosty a zastupitele obcí na přiznání majetku nad 250 tisíc korun. Údaje budou veřejně přístupné na internetu, což umožňuje novela zákona platná od 1. ledna 2018. Některým takové 'svlékání politiků do naha' vadí a myslí si, že může mimo jiné vzbudit zbytečnou závist.

ANKETA: Vyberte nejkrásnější vánoční strom ve Zlínském kraji

Jaký vánoční strom je letos ve Zlínském kraji ten nejkrásnější? O tom můžete rozhodnout právě vy. Dejte hlas svému favoritu v anketě pod tímto textem.