„Rozešli jsme se přátelsky, v dobrém. Během podzimu jsem přitom už sám dvakrát nabídl svou rezignaci, přičemž po utkání se Štítnou ji vedení přijalo," konstatoval 52letý kouč.

„Popravdě už nějaký čas vše směřovalo k mé výměně. Není snadné trénovat dva hrající členy výboru, párkrát to mezi námi už i zajiskřilo," do­dal.

I přese všechno aktuálně předposledním Slušovicím v boji o udržení drží palce.

„Jsou schopni se zachránit, ale bez posil to bude dost obtížné. Zejména v útoku schází střelec," vidí největší problém Ďurďa, jenž ve zdejším klubu strávil poslední tři roky. Po příchodu před odvetnou částí sice s týmem z kraje sestoupil, ale po dvou letech s ním slavil postup.

„Velký dík zpětně patří bývalému předsedovi Laďovi Vlachyňskému, jenž mě do Slušovic přivedl a dělal pro zdejší fotbal s rodinou maximum."

Zkušený trenér, jenž 12 sezon strávil v Luhačovicích a mezitím si na půldruhého roku odskočil do Valašských Příkazů, si tak nyní užívá nezvykle hodně volna.

„Spokojení jsou manželka i syn, který hraje za rezervu Luhačovic a na jehož zápasech nechybím. Užívám si to o to více, že po operaci žaludku si už mohu dát na fotbale i klobásku a pivo," těší nejvíce Ďurďu, jenž by se novému angažmá nebránil.

„Fotbal je můj život. Trénování mě baví, dělám jej 16 let. Nebráním se proto další nabídce," pousmál se Vladislav Durďa.

SOUVISEJÍCÍ Bývalý ligový tahoun Dobeš je ve Slušovicích na roztrhání