Dusná atmosféra parného léta posledních dnů dorazila do Lužkovic mnohem dříve – už v závěru jara.

„Z posledních čtyř kol jsem byl pořádně rozladěný. Zřejmě jsme přestali trénovat. Na paty se v zápasech lepila i smůla, a když se nedaří, tak se kazí vše, na co sáhnete. Nešli jsme štěstí naproti. Měli jsme na víc,“ uvědomuje si Novotný.

Podle kouče mohli skončit až o padesát procent lépe. „Chtěl jsem mít o šest bodů víc. Přitom začátek jsme měli solidní. Podle toho, jak sezona začala, jsem myslel, že skončíme kolem pátého, nebo šestého místa,“ je přesvědčen lužkovický stratég.

Lužkovice společně s Přílukami byly přeřazeny v rámci I. A třídy ze skupiny A do béčka. Kouč netuší, jakou bude mít kvalitu. „Ještě před šesti lety jsem ji aktivně hrával. Zřejmě se už hodně změnila, tak nevím, co od ní mám očekávat. Každopádně bych hrál střed tabulky a doma vyhrával pro lidi a hrál solidní fotbal,“ dává si za cíl Novotný.

Stále však není jasné, s jakým kádrem do nadcházející sezony vstoupí. Především odchody hráčů totiž nejsou vyřešené. Jeden z velkých otazníků visí i nad 14gólovým kanonýrem Jakubem Ronzou. „Je problém, že někteří kluci chtějí jít do zahraničí. Nikoliv za fotbalem, ale pracovat. Kádr bych chtěl doplnit mladými kluky. Když chcete hrát v klidu, je potřeba, aby dostala šanci i mladá krev,“ myslí si Novotný.

Své ovečky svolal na zahájení přípravy v úterý. „Měl jsem domluvený zápas z Kněžpolí, ale jelikož jsou naším konkurentem, tak s námi nechtějí hrát. Proto jsem se na poslední chvíli dohodl s Veselou a Březnicí. Sháníme ještě jednoho soupeře,“ dodal Novotný s tím, že připravovat se budou výhradně v domácích podmínkách.