„Komplikací bych to nenazval, nicméně pro nás určitě nebude jednoduché postavit dva silné mančafty. Rozhodně nebudeme preferovat ani jedno utkání, pokusíme se poskládat taková mužstva, abychom uspěli v obou z nich,“ řekl kouč Slovácka Josef Mazura.

Jeho svěřence čeká nejdříve duel s Olomoucí (13) a hned poté derby se Zlínem, které bylo kvůli sněhové kalamitě přeloženo ze soboty 2. ledna právě na středu 13. ledna

„Počtově je nás dostatek. Uděláme dvě jedenáctky, jednu ze zkušenějších hráčů, druhou z mladších,“ naznačil jeho protějšek Ladislav Minář. Silnější by podle všeho měla vyběhnout na umělý trávník v Ivanovicích ve druhém střetnutí proti Brnu.

Oběma celkům schází dva hráči. Prvoligové Slovácko se musí obejít bez Perůtky s Kordulou. Prvně jmenovaný doléčuje zlomenou zánártní kůstku, druhý absolvoval artroskopii kolene a v tréninkovém drilu by měl vynechat tři týdny. Druholigový Zlín postrádá Jelínka, jehož trápila viróza, a Nováka, který má po operaci v rameni stále drát.

Mazura i Minář dnes hodlají především testovat. „Hlavně chci vyzkoušet čtyři hráče z Makedonie, což teď bude trochu složitější. Jak se mi zatím zamlouvají na tréninku? Nerad bych je jakkoliv hodnotil, zápasy jsou totiž něco úplně jiného než trénink,“ podotkl Mazura.

Zlínský kouč nasadí čtveřici záložníků v čele s posledním úlovkem Martinem Abrahamem, který má jako jediný dosud jistotu, že v klubu zůstane i na jaře. Petr Švach, Slovák Ančic a Nizozemec Ferry Frederik de Smalen musí Mináře o svých kvalitách ještě přesvědčit.

PETR FOJTÍK, MICHAL SLADKÝ