„Se Zorim na pokoji je sranda. Pouštíme si naše balkánské písničky a bavíme se. Určitě mi ale nemusí uklízet pokoj ani dělat kávu. Byla to sranda, jak psal, že musí. S kluky jsme se ale pořádně zasmáli, když jsme to přečetli,“ říká dobře naladěný Adnan Džafić.

Pobyt v Beleku si stejně jako zbytek zlínského týmu užívá. I když ševci za sebou mají už několik tréninků a dnes je čeká přípravný duel s bulharským celkem PFC Septemvri Sofia, herní soustředění jim i díky příjemnému prostředí v hotelovém komplexu Riu Kaya Palazzo a okolí příjemně ubíhá. Podmínky chválí také Džafić. „Hotel je nádherný. Máme tu všechno, co potřebujeme. Jak na tréninky, tak i na regeneraci a odpočinek,“ tvrdí bosenský ofenzivní záložník, který volný čas většinou tráví na terase čtením knížky. „Dám si dobrou kávu a odpočívám,“ líčí.

Hráči Fastavu momentálně sdílí stejné prostory jako fotbalisté Vardaru Skopje. Účastník základní skupiny Evropské ligy se ale s borci z Makedonie o jídlo nebo místa u stolu nepřetahuje. „Hotel je opravdu obrovský, takže se málokdy potkáme,“ říká.

Fotbalisté Zlína v neděli odletěli na soustředění do Turecka, kde dnes absolvovali úvodní trénink. Foto: www.fcfastavzlin.cz
Ševci už trénují v Turecku. Hřiště mají hned vedle hotelu

Antalya je vyhlášené turistické letovisko. Největší metropole na celém jižním tureckém pobřeží láká dovolenkáře na nádherné a čisté pláže, vodopády a hlavně staré město s přístavem. Nádhernou destinaci si momentálně užívají i fotbalisté Zlína, které v Beleku přivítalo sluníčko a teplota kolem dvaceti stupňů. „Počasí je tu zatím krásné,“ pochvaluje si Džafić. „S kluky jsme se v pondělí dokonce vykoupali v moři. Sice bylo studené, ale na chvíli jsme tam vlezli,“ přidává s úsměvem.

Ševci však nejsou na Turecké riviéře na dovolené, ale kvůli přípravě na jarní boje v HET lize. „Zimní přípravu moc rád nemám. Na druhé straně trénujeme kvalitně a na druhou polovinu sezony budeme připravení dobře. Jarní část chceme zvládnout co nejlépe,“ říká Džafić.

Jak na tom ševci jsou, naznačí už přípravné duely na herním soustředění v Turecku. Třízápasovou šňůru zahájí Páníkův tým už dnes, kdy vyzvou Septemvri Sofia. Následně se Jiráček a spol. utkají s BATE Borisov a FK Sudova. „Myslím si, že to budou kvalitní a zajímavá utkání. Hlavně Borisov je velmi dobrý soupeř, který pravidelně hraje evropské soutěže,“ připomíná sedmadvacetiletý záložník. Další protivníky už Džafić tolik nezná.

Zlínský stoper Zoran Gajić
Džafićovi musím uklízet postel. A taky vařit kávu, stěžuje si stoper Gajić

Zraněný útočník Vyhnal zůstává doma

V pondělí absolvoval podrobné vyšetření, o mnoho chytřejší ale zlínský útočník Pavel Vyhnal není. Zimní posila Fastavu dál zůstává na marodce, po dohodě s trenérem Bohumilem Páníkem zůstává v Praze a pokračuje v léčení. „Na soustředění za kluky nepoletím,“ přiznává bývalý hráč Slavie a Vlašimi.