Prosadil jste se hned z první akce. Bylo to v plánu?

Bylo to spíš naše přání. Ale celou akci jsme během týdne pilovali. Trenér měl Zlín velmi dobře přečtený a věděl, kde je zranitelný. Že to vyšlo hned napoprvé, byla spíše náhoda, ale klobouk dolů před ním.

Na druhou stranu hostující Roman Dobeš se zlobil, že v klíčovém souboji s ním jste si pomohl faulem. Co vy na to?

Je to na posouzení rozhodčího. Do Romana jsem trošku drcnul, abych si před centrem ze strany udělal místo, to je pravda, nicméně podobných soubojů je k vidění za zápas hned několik. Něco rozhodčí odpíská, něco ne. Nedokážu to posoudit.

Neměl jste strach, zda se utkání na těžkém terénu a v arktických podmínkách uskuteční?

Neměl. My v Opavě jiné a lepší hřiště ani neznáme. Pro Zlín to bylo asi překvapení. Podle mě se s tím psychicky nevyrovnal. Ale třeba o týden dřív jsme hráli v Pardubicích v mnohem náročnějších podmínkách. Hřiště bylo tvrdé jako beton, vůbec jsme nevěděli, co si máme obout a k tomu všemu okolo minus čtyř stupňů Celsia. V sobotu to bylo lepší. První poločas ještě terén snesl měřítka, tuhnout začal až po přestávce. Pořád to ale bylo hratelné.

Jsou pro vás vzájemné duely vzhledem ke zlínské minulosti o něco prestižnější?

Ano, jsou. Ale nejenom pro mě. Celá Opava bere zápasy se Zlínem jako velká derby. Pro mě je to však ještě intenzivnější, protože hraji proti klukům, které znám. Teď jsem dokonce nastoupil proti Pavlu Elšíkovi. Je to můj kamarád a ve středu hřiště jsme hráli na sebe. Několikrát jsme se pokopali, ale po zápase jsme si podali ruce. A o tom to je.

Takže kluky v kabině už žádnou další motivací nepodporujete?

Nemám to moc rád a neudělal jsem to ani tentokrát. Jen to zbytečně zvyšuje tlak a nervozitu. Navíc všichni v Opavě víme, o co hrajeme a žádnou další motivaci nepotřebujeme.

Zaplatíte alespoň něco do týmové kasy?

Spíš doufám, že něco dostanu. Do kasy už jsem toho odevzdal poměrně dost.

Teď vás čekají dva vedoucí týmy soutěže. Byla i z tohoto pohledu výhra nad Zlínem nezbytností?

Dá se to tak říct. Jenomže my potřebujeme bodovat proti prvnímu stejně jako proti poslednímu týmu soutěže. S každým budeme hrát stejně. Druhá liga je vyrovnaná a tabulkové postavení před zápasem vůbec nic neznamená.

Po dlouhé době jste se odlepili ze dna tabulky. Cítíte úlevu?

Ze dna jsme se odlepili, ale Čáslav má ještě dva zápasy k dobru, takže teprve potom uvidíme, jak na tom doopravdy jsme. I proto musíme dál bojovat a sbírat body všude. Zachránění ještě rozhodně nejsme.