„Baníku naprosto vyšel taktický plán. Dal rychlý gól, zatáhl se a v nastavení zápas definitivně rozhodl. Pro soupeře to byl dobrý zápas, pro nás katastrofa,“ trefně zhodnotil důležitý záchranářský duel dvaadvacetiletý fotbalista.

Holzera porážka hodně zasáhla. „Všechno rozhodl první gól, který jsme dostali hrozně brzy,“ ví levý obránce či záložník Fastavu. „Na pravé straně jsme zaspali a nedokopli míč, z čehož pak byla branka, jakou jsme dostali s Jabloncem, kdy skóroval nepokrytý Hübchsman,“ připomíná Holzer.

Ševci měli na nápravu spoustu času, ale maléru stejně nezabránili. Přitom v prvním poločase moravského rivala až na samotný začátek přehrávali. „Dostávali jsme se do šestnáctky, ale byli málo důrazní,“ říká Holzer. „Spousta míčů prolétla hostující šestnáctkou a nic z toho nebylo,“ štve zlínského fotbalistu.

Třikrát se do slibného zakončení dostal útočník Vyhnal, ale ani jednou z toho nic nebylo. „V pokutovém území není čas na zpracování. Šugi měl co nejrychleji zakončit nebo vystřelit z první,“ radí spoluhráč Holzer.

Posilu z druholigové Vlašimi ale nezatracuje. „Pavlovi chybí jeden gól, kterým se uklidní a bude mu to tam padat,“ věří bývalý mládežnický reprezentant.

Nic jiného Holzerovi ani nezbývá, vždyť ševci aktuálně jiného zdravého útočníka ani nemají. „Beauguel se vrací po zranění, pořádně netrénoval a Železo je taky mimo hru,“ říká Holzer.

I když fotbalisté Fastavu po prvním poločase na Baník ztráceli jediný gól, stále věřili v obrat a bodový zisk. Bídná hra ve druhé půli ale šance Zlína definitivně pohřbila. „Chtěli jsme ve druhém poločase ještě více utáhnout šrouby, ale opak byl pravdou. Naivně jsme si mysleli, že Baník bude s přibývajícími minutami odpadávat, protože měl v nohách těžký zápas s Plzní, ale soupeř hrál chytře v bloku a jenom se posouval, což mu stačilo,“ prohlásil Holzer.

Připravené Ostravě sázka na defenzivu, obětavou hru a rychlé protiútoky dokonale vyšla. „Soupeř měl všechny odražené míče, vyhrával souboje, šel za tím víc. Proto zaslouženě vyhrál,“ uznal Holzer. Pro odchovance Baníku bylo sobotní utkání hodně speciální. „V Ostravě jsem vyrůstal, mám na ni krásné vzpomínky. I na fanoušky,“ líčí. „Sice mi nadávají, ale já je mám svým způsobem rád. Dělají nejlepší atmosféru v lize, svůj tým neustále ženou dopředu. I u nás Baník dovedli k vítězství,“ oceňuje ostravské příznivce Holzer.

Ševci si další domácí porážkou zkomplikoval situaci v HET lize. I když je po 23. kolech jedenáctý, klid na práci rozhodně nemá. „Pro oba týmy to byl hodně důležitý zápas. Naštěstí celky za námi prohrály. Nyní jedeme do Jihlavy, kde chceme bodovat a odpoutat se od spodku,“ říká Holzer.

Vysočina ale v sobotu remizovala v Olomouci a na Zlín ztrácí pouhý bod. „Jihlava chytila na jaře velký lauf. Vyhrála tři úvodní zápasy nad těžkými soupeři. Nám se ale vrátí Ekpai a Matejov, takže budeme silnější,“ připomíná Holzer. „Doufám, že vyhrajeme a zase se trošku uklidníme,“ věří zlínský záložník.